Pg Art Gallery’den Günnur Özsoy ve Merve Kasrat SergileriPg Art Gallery'den Günnur Özsoy ve Merve Kasrat Sergileri

Pg Art Gallery, Günnur Özsoy’un “Beyaz” adlı kişisel sergisini 18 Eylül – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında Gate 27 bahçesinde sanatseverlerle buluşturuyor. Sergide yer alan seriden bir grup ve kurulum videoları ise Çukuruma’da yer alan Pg Art Gallery’de görülebilir.

Gate 27’nin bahçesinde konumlanan sergiyi ziyaret edebilmek için bir gün önce 0537 588 50 01 no’lu telefondan randevu alınız.

Pg Art Gallery'den Günnur Özsoy ve Merve Kasrat Sergileri

Pg Basement’ta ise Merve Kasrat’ın menemen çamurundan üretilen seramik işlerinden oluşan ilk kişisel sergisi “Düzenin Dışında” 23 Eylül – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Kasrat, Menemen’in kırmızı kili ile sucuk ve torna yapım gibi geleneksel teknikleri kullanarak ürettiği heykellerinde, form ve teknikle getirdiği çağdaş yorumla eskiden tanıdık gelen ve izleyicinin zihnine kodlanmış olan insan ve amfora formunun unsurlarını ters yüz ediyor. Sanatçı, deforme nesneler, hibrit objeler ve geleneksel ögeleri bir arada kullanarak alışık olunanı sorgulama biçimlerini gözden geçirmeye yönlendiriyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.