Pierre De Trégomain Büyülü Sesiyle Gönülleri Çaldı


Pierre De Trégomain Quartet
Pierre De Trégomain Quartet

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 28. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Pierre de Trégomain Quartet peş peşe iki konser verdi. Fransız vokalist ve besteci Pierre de Trégomain, muhteşem sesi ve benzersiz söyleme tekniği ile gönülleri fethetti.

Institut français Türkiye – İzmir işbirliği ile düzenlenen ilk konser 27 Eylül 2021 Pazartesi günü AASSM Açık Alanda, ikinci konser ise 28 Eylül 2021 de Institut français İzmir Bahçesinde saat 21.00 de yapıldı. 2006’dan bu yana birlikte çalan Arnaud Gransac (piyano), Benoist Raffin (davul), Blaise Chevallier (kontrbas) ve Pierre de Trégomain (vokal), “My Cold Song” ve “Shelter” albümlerinden oluşan, İngilizce ve Fransızca seçkin bir program sundu. Müziği ve duyguları birbirine bağlama yeteneği ile Avrupa vokal cazında seçkin bir yere sahip olan Trégomain, “Üsküdara Giderken” yorumuyla yüreklere dokundu. Yaşamı boyunca daha iyi söyleme teknikleri geliştirmek için arayışını hiç bırakmayan Pierre de Trégomain’in benzersiz söyleme tekniği, zaman zaman sahnede birkaç farklı vokalist olduğunu düşündürdü. Pierre de Trégomain Quartet, parlak doğaçlamaları ve olağanüstü uyumlarıyla İzmir Avrupa Caz Festivali’nin unutulmaz konserlerinden birine imza attı.

28. İzmir Avrupa Caz Festivali, 29 Eylül 2021 akşamı 21.00 ’ de Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak, “Polonya Cazının Büyükelçisi” piyanist Arthur Dutkiewicz’in konseriyle sona erecek.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir