Pika Yayın’dan Gülün Tarihine Işık Tutacak “Gülün Bilgeliği” KitabıGülün Bilgeliği
Gülün Bilgeliği

Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Koku Akademisi’nin kurucusu, koku uzmanı Bihter Türkan Ergül’ün, çiçeklerin kraliçesi gülün, tarih boyunca insan yaşamındaki yerini ve önemini anlattığı Gülün Bilgeliği kitabı, 20 Ekim tarihinde Pika Yayın etiketiyle raflarda yerini alıyor. Ergül, Gülün Bilgeliği kitabında gülün kullanım alanları ve mucizesine dair değerli bilgiler ile birlikte gülle yapılacak birbirinden özel güzellik ve bakım tarifini de okurları ile paylaşıyor.

Uzun yıllardır koku ilmi ile ilgilenen ve dünyanın sayılı koku uzmanları arasında yer alarak Hollywood starları, dünya liderleri, sanat ve siyaset camiasının bilinen yüzleri için kişiye özel tasarladığı eşsiz parfümleri ile tanınan Bihter Türkan Ergül’ün Gülün Bilgeliği kitabı, 20 Ekim tarihinde Pika Yayın etiketi ile raflarda yerini alıyor.

Gülün Bilgeliği kitabında Ergül, Bulgaristan kökenli aile mirasından ve gül kültüründen yola çıkarak gülün tarihteki yerini aktarırken, güllerin Antik Yunan ve Roma, Hıristiyanlık, İslam ve Sufizm dahil olmak üzere birçok kültürde ve zaman içinde nasıl öne çıktığına dair pek çok bilgiye yer veriyor. Aynı zamanda gülün gündelik yaşamımız üzerindeki etkilerine, kullanım alanlarına ve mucizesine dair çok katmanlı bir sunumla “gülün bilgeliğini” okurları ile buluşturan yazar, gülle ilgili çeşitli tarifler, deyimler, sözler, şiirlerden alıntılar, gül toplanması-damıtılması-gülyağı ve gülsuyunun nasıl elde edildiği ile ilgili değerli bilgileri de paylaşıyor.

Bihter Türkan Ergül’ün, gülün yolculuğuna çıkmaya ve bilgeliğini yaşamaya davet ettiği kitabı Gülün Bilgeliği, 20 Ekim tarihinde raflarda yerini alacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir