Pika Yayın’dan Zamanın Ötesine Geçen Bir Roman: Gören Gözler

“Engellenecek bir hayat amacı kimseye seçtirilmez.”

Sinem Demirdöven, "Gören Gözler" Romanı
Sinem Demirdöven, Gören Gözler

Sinem Demirdöven, ilk romanı Gören Gözler ile görünenin ötesine geçme cesaretini okurlarıyla paylaşıyor. İnsanın kendini bulma hikâyesinden evrenin hakikatini gerçekleştirmeye ve dünyayı dönüştürmeye uzanan bir yolculuk olan Gören Gözler, Pika Yayın etiketiyle 28 Ocak tarihinden itibaren raflarda.

Zamanlar, mekânlar ve rüyalar arasında ilk ne vakit hep bildiklerini ama hatırlayamadıklarını fark etti Esin? İlk yangınından son tufanına dek Ani’nin, Solis’in, Ayasofya’dan başlayıp Nemrut’a, Mevlana’nın bilgisinden Yazılıkaya’nın sırlarına dek izlerini sürdü. Onun yolculuğu kendine olduğu kadar tüm planlarda hakikatin, bereketin, refahın ve dünyanın uyanışına doğruydu… Tüm işaretleri birleştirdiğinde ortaya çıkan mükemmellik, aklını başından almaya yetiyordu.

Tüm zamanların evvelinden gelen bilginin, sembollerin, kadim topraklarımızdan aktarılan bilgeliğin, hem varlığımızın hem dünyamızın binlerce kez düşüşüyle beraber yine de ayaklanışının hikâyesi…

“Bu gördüklerim bana gösterildi. Harekete geçmem gerek. İçinde ne zamandır yatmakta olduğumu bilmediğim su dolu havuzdan yavaşça çıkıyorum. Gördüğüm her şey aynı anda su tarafından bilindi. Şimdi suyu toprağa aktarmalı ve tüm gördüklerimin toprak tarafından da bilinmesini sağlamalıyım. Su akıyor. İnce bir damarın içinde akar gibi. Kendine bir kanal oluşturup en derine inebileceği yolu ya bulacak ya da kendisi açacak. Dünya kurtarılabilir. Umutların yeniden yeşerme zamanı”

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.