Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Makinesi” Çocuklarla Buluşuyor

Pınar Çocuk Tiyatrosu “Oyun Makinesi” ile yeni sezona merhaba diyor

Türkiye’nin dört bir yanında 35 yılda 4 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla buluşturan Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Makinesi” isimli oyunuyla yeni sezonunda da çocuklara tiyatro sevgisini aşılamaya devam ediyor.

Oyun Makinesi
Oyun Makinesi

İdil Yiğitbaşı: “Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda miniklere tiyatro sevgisini aşılamanın yanında oynadığımız her oyunda çocukların yaratıcılıklarına, kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor ve bu durumdan gurur duyuyoruz”

Çocukların kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla tam 35 yıldır ülkemizin tüm şehirlerinde sahnelenerek minik tiyatro severlere ücretsiz tiyatro izleme fırsatı sağlayıp tiyatronun ilham veren dünyası ile buluşturma imkânı sunan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Ekim ayında İzmirli çocuklarla buluşuyor.

Pınar Çocuk Tiyatrosu ile 1987’den bugüne geçen 35 yılda Türkiye’nin dört bir yanında 4 milyondan fazla çocuğa ücretsiz olarak ulaştıklarını belirten Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Toplumsal gelişime katkı sağlamak için gerçekleştirdiğimiz oyunlarla çocuklarımıza tiyatro sevgisini aşılamaya devam ediyoruz. Oyunlarımızın senaryosunu pedagogların yönlendirmesi ile kaleme aldırıyoruz. Çocuklarımızın kişisel gelişimlerini tamamladıkları yaşlarda farklı duyularının gelişmesine katkıda bulunuyoruz. Tiyatro oyunumuzun interaktif yapısı sayesinde çocuklarımızın sorgulama ve empati kurma yeteneklerini geliştirirken hayata karşı yeni bakış açıları kazanmalarını sağlıyoruz. Gerçek bir sahnede karşılaştığı insanlar, renkler, kostümler, sesler ve dokular sayesinde hayal ve duygu dünyalarının gelişimini destekliyoruz. Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda sergilediğimiz oyunlar ile çocukların yaratıcılıklarına, kültürel ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor ve bu durumdan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Pınar Çocuk Tiyatrosu’nun Oyun Makinesi gösterisi, iki kardeş olan Ege ve Elif’in yaz tatilini geçirmek üzere ailece babaannelerinden kalan çiftlik evine gitmesiyle başlayan heyecanlı bir serüveni anlatıyor. Çiftlikte teknolojiden uzak kaldıkları anda buldukları eski ama eğlenceli ‘’Oyun Makinesi’’ ile seksek, ip atlama, körebe, köşe kapmaca gibi unutulan eski oyunları tekrar hatırlayarak yaşadıkları eğlenceli deneyimi anlatan interaktif oyun izleyicilerin de oyuna dahil olmalarını sağlıyor.

Gösteri tarihleri ve yerleri:

  • 9 Ekim saat 17.00 / Konak Belediyesi Sanathane Gösteri Sanatları Merkezi
  • 15 Ekim saat 13.00 / Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi
  • 22 Ekim saat 13.00 / Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi
  • 23 Ekim saat 13.00 / Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir