PRINTED 6. Edisyonu İle Mixer’de

PRINTED 6. Edisyonu İle Mixer'de

Mixer’in, ilki 2015 yılında hayata geçirilen ve baskı sanatına odaklanan sergi serisi Printed, bu yıl altıncı edisyonu ile 17 Nisan-30 Mayıs tarihlerinde ziyaret edilebilir.

Mixer’in, ilki 2015 yılında hayata geçirilen ve baskı sanatına odaklanan sergi serisi Printed, bu yıl altıncı edisyonu ile edisyon kavramına odaklanıyor. Sanat dünyasında işbirliğinin gücüne inanan Mixer bu seneki seçkinin kürasyonu için x-ist’in kurucu ortağı ve The Empire Project’in sahibi ve yöneticisi Kerimcan Güleryüz’ü davet etti. Bu sene seçki, alternatif sanatsal üretim yöntemleri ile kendilerini ifade eden sanatçıların özellikle baskı alanındaki uygulamalarına daha derinlemesine bir bakış sunmayı hedefliyor. Daha önceki edisyonlarında, izleyiciye baskı tekniklerinin olasılıklarını ve çeşitliliğini tanıtmak için bir temel oluşturan Printed sergileri gravür, litografi, linolyum baskı, serigrafi, fotoğrafçılık ve heykel gibi farklı disiplinlerde üretilen çalışmaları izleyici ile buluşturdu.

Bu yıl, Printed’20 ile usta sanatçıların eserlerinin yanı sıra yepyeni yeteneklere de yer vererek izleyiciye, bu sanatçıların üretimlerinde baskı ile kurdukları ilişki ile ilgili derinlemesine bir inceleme fırsatı sunuyor. Sergide özgün eserlerin üretimi ile başlayarak, eserlerin çoğalma süreçlerindeki yolculuğa izleyiciyi de ortak etmeyi hedefliyor.

17 Nisan–30 Mayıs tarihleri arasında Mixer’de gerçekleşecek olan Printed’20 sergisi, gravürden, linolyum baskıya, heykelden, fotoğrafa farklı nesiller ve medyumlarda üretim yapan sanatçıların baskı ve çoğaltılabilir eserlerinin dönemsel olarak değişimlerini izleme fırsatı sunuyor.

Sanatçılar:

Alaettin Aksoy, Burhan Kum, CANAN, Kaybid, Edze Ali, Mehmet Güleryüz, Nalan Yırtmaç, SENA, Stoya, Ünal Baş, Yekateryna Grygorenko


Mixer

Mumhane Caddesi, No:46-50, Kat:-1, Karaköy, Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.