Protest Sözleriyle Dikkat Çeken Dersu’nun “Uyanırsam” Adlı Yeni Teklisi Yayında!Protest Sözleriyle Dikkat Çeken Dersu'nun "Uyanırsam" Adlı Yeni Teklisi Yayında!

Dersu projesi, 2015’te kurduğu ve hâlâ yer aldığı alternatif rock grubu Bildiğin Gibi Değil’den bağımsız olarak; minimalist piyano ve etnik müziğin elektronik müzikle harmanlanmasını hedefleyerek başladığı bir yolculuk ya da kendi deyimiyle bir müzik arayışı.

Çocukluk döneminde bestelediği şarkıları bir albümde toplama isteğinden ortaya çıkan Aklımda Yazanlar’ı, 2018’de Dersu Doğan adıyla yayınlayan Dersu, günümüzde elektronik ve minimalist temeller üzerine senfonik elementler ile gitar ve etnik tınıları sentezlediği, bulunduğu toprağın seslerine kulak veren bir müzikle karşımıza çıkıyor.

Dersu, şimdi de geçtiğimiz aylarda yayınladığı etnik-elektronik bir sounda sahip olan Loopland albümünden sonraki ilk teklisi Uyanırsam ile 18 Haziran’da dinleyiciyle buluştu. Elektronik tarafını koruyarak, bu sefer Türkçe vokal de içeren Uyanırsam, piyano ve synth üzerine kurulu soundunun yanı sıra hem protest hem de duygusal sözleriyle dikkat çekiyor. Öldürülmüş bir kadının uyanamadığı bir günü anlatan klibiyle, günümüzün en ciddi problemlerinden biri olan kadın cinayetlerine değiniyor.

Dersu’nun BBI Music Co. etiketiyle yayınladığı yeni teklisi “Uyanırsam”ı tüm dijital platformlardan dinlemek için: https://ffm.to/uyanirsam

“UYANIRSAM” KÜNYE
Söz, Müzik: Dersu Doğan
Mix: Dersu Doğan
Mastering: Eren Erkilet
Klip Yönetmeni: Çağatay Yiğit
Klip: Özüm Mersin, Yiğit Uçkan, Alper Akdağ
Visual Arts: Alper Akdağ, Fatih Kağan Bütev
Kapak: Ekin Aydemir
Kreatif: Yağmur Bozacı, Yiğit Uçkan
Label: BBI Music Co.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir