Remote İstanbul İle Şehirde Oyun Başlıyor

Remote İstanbul

Kundura Sahne‘nin İstanbul’u sahneye dönüştüren ve katılımcıları yapay zeka eşliğinde şehri keşfe çağıran performansı Remote İstanbul, 7 Ağustos Cumartesi günü başlıyor. Bu yıl ikincisi yapılacak ve Beykoz Kundura ile belgesel tiyatronun öncülerinden Rimini Protokoll ortaklığında gerçekleşecek Remote İstanbul, Ağustos boyunca sahneyi şehrin kalbine taşıyacak. Pandemi sürecinde uzak kaldığımız şehre yeniden ve yeni gözlerle bakmaya davet edecek performans, koşturmaca içerisinde gözümüzden kaçan İstanbul’u dokusuyla, sesiyle ve renkleriyle yeniden tanıştıracak. Stefan Kaegi’nin Moskova’dan Taipei’ye, gelişmekte olan şehirlere özel tasarladığı ve 50’nin üstünde ülkede sahnelenen performansın İstanbul uyarlamasını Jörg Karrenbauer’in yazıp yönetti. Ağustos ayı boyunca Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca gerçekleşecek Remote İstanbul’un biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek.

İstanbul’a yeniden ve yeni gözlerle bakmak

Kundura Sahne ile Lita YapımEvi ortak yapımı olan Remote İstanbul, 7-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Manolya Parkı’ndan Koşuyolu’na uzanan bir güzergahta gerçekleşecek ve bir yapay zekanın sesi eşliğinde kulaklıklarla yola çıkacak katılımcıları oyunun bir parçasına dönüştürecek. Şehirle kurduğumuz ilişkiyi sorgulamaya ve yapay zeka eşliğinde davranışlarımızı gözlemlemeye davet edecek performans, pandemi zamanlarında uzak kaldığımız şehre dokusuyla, sesiyle ve renkleriyle yeniden ve yeni gözlerle bakma şansı sunacak.

Avrupa tiyatrosunun en yaratıcı gruplarından olan ve tiyatronun sınırlarını teknolojiyle genişleten projeleriyle sayısız ödül kazanmış Alman sanatçı kolektifi Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve yazdığı “Remote X”in İstanbul uyarlamasını kolektiften Jörg Karrenbauer yazıp yönetti.

Kundura Sahne ile Rimini Protokoll ortaklığında ikincisi yapılacak Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşecek. 7-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca sürecek performans Türkçe olacak; 15 Ağustos ile 29 Ağustos Pazar günlerinde İngilizce seçeneği de sunulacak. Öğrenci 80 TL, Tam 120 TL olarak satışa sunulan Remote İstanbul biletlerini beykozkundura.com adresinden satın alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

REMOTE İSTANBUL
Kundura Sahne

7-30 Ağustos 2021, İstanbul

Başlangıç Noktası: Manolya Parkı – Koşuyolu, Kadıköy
re: 120’

Uygulayıcı Yapım
Kundura Sahne & Lita YapımEvi

Remote X*
Proje Tasarımı, Yazar ve Yönetmen: Stefan Kaegi
Mekân keşfi, Yazarı ve Yönetmeni: Jörg Karrenbauer
Proje Ses Tasarımı: Nikolas Neecke
Ses Tasarımı: Ilona Marti, Peter Breitenbach
Dramaturji:
Aljoscha Begrich
Yapım Yönetimi: Epona Hamdan, Monica Ferrari
*“Remote X” bir Rimini Apparat yapımıdır.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir