Remote İstanbul’u Deneyimlemek İçin Son Oyunlar

İpek adlı bir yapay zekanın arkadaşlığı ve rehberliğinde seyirciyi Kadıköy sokaklarında şaşırtıcı bir tura çıkaran Remote İstanbul’u deneyimlemek için son günler! Kundura Sahne’nin Avrupa sahnelerinin öncü sanat kolektifi Rimini Protokoll’ün ortaklığında ikincisini düzenlediği performans, son 6 gösterimini yapacak ve 25 Aralık’ta sona erecek. Cumartesi günleri Kadıköy Koşuyolu’ndaki Manolya Parkı’nda başlayan ve yol boyunca seyirciyi oyuncuya, şehri de sahneye dönüştüren Remote İstanbul, yapay zeka eşliğinde davranışlarımızı gözlemlemeye teşvik ederken; pandemi zamanlarında uzak kaldığımız şehir ile ilişkimizi onarmaya ve zenginleştirmeye de davet ediyor. Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Londra’dan Taipei’ye, New York’tan Buenos Aires’e, 50’den fazla şehirde sahnelenen performansın İstanbul uyarlamasını Jörg Karrenbauer yazıp yönetiyor. Sanatseverleri olduğu kadar teknoloji ve oyun tutkunlarını da bekleyen Remote İstanbul ile ilgili ayrıntılı bilgi ve biletler beykozkundura.com’da!

Remote İstanbul
Remote İstanbul

Kundura Sahne’nin Avrupa’nın önde gelen sanat kolektiflerinden Rimini Protokoll ortaklığında ikincisini düzenlediği ve yaz boyunca seyirciden büyük ilgi gören Remote İstanbul, son gösterimlerine hazırlanıyor. Aralık ayı boyunca her Cumartesi günü gerçekleşecek performans, 25 Aralık’ta son kez seyirciyle buluşacak.

Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarlayıp yazdığı ve Londra’dan Taipei’ye, New York’tan Buenos Aires’e, 50’den fazla şehirde sahnelenen “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, İpek adlı bir yapay zekanın arkadaşlığı ve rehberliğinde katılımcıları Kadıköy sokaklarında şaşırtıcı bir tura çıkarıyor.

Şehre yeni gözlerle bak

Kadıköy Koşuyolu’ndaki Manolya Parkı’ndan başlayan rotasında katılımcıları kişiye özel kulaklıklarla yola çıkaran Remote İstanbul, yapay zeka eşliğinde bireysel karar ve davranışlarımızı gözlemlemeye teşvik ederken; koşturmaca içinde kaçırdığımız ayrıntılara işaret ederek şehir ve hayat ile bağımıza yeni gözlerle bakmaya çağırıyor. Rimini Protokoll’den Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği Remote İstanbul, tiyatro severleri olduğu kadar oyun ve teknoloji tutkunlarını da bekliyor.

Beykoz Kundura’nın performans ve tiyatro sahnesi Kundura Sahne ile Lita YapımEvi ortak yapımı olan Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşiyor.

Biletler beykozkundura.com’da

Bu hafta sonuna özel Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek Remote İstanbul saat 15:00’te başlıyor ve yaklaşık iki saat sürüyor. Türkçe gerçekleşen performans, 25 Aralık Cumartesi günü Türkçe ve İngilizce seçenekli olacak. Biletleri Öğrenci 80 TL, Tam 120 TL olarak beykozkundura.com adresinde satışa sunulan Remote İstanbul’a grup halinde katılacak izleyiciler için en az üç bilet alımında yüzde %20 indirim olanağı da sunuluyor.

Remote İstanbul’un felsefesi

Remote İstanbul deneyimini çoğaltmak isteyenler için ayrıca, 30 Kasım Salı akşamı “İradenin Sesi: Yapay Zeka ve Remote İstanbul” adlı konuşma çevrimiçi ve ücretsiz gerçekleşecek. Beykoz Kundura’nın düşünce ve fikir platformu FelsefeLab kapsamında ve akademisyen Dr. Umut Eldem’in eşliğinde yapılacak çevrimiçi konuşma, izleyici ve oyuncu, gerçek hayat ile sanal dünya arasındaki çizginin bulanıklaştığı yerden insan ve yapay zeka ilişkisini tartışmaya açacak. Saat 21:00’de başlayacak ve sınırlı sayıda izleyicinin katılabileceği etkinliğe beykozkundura.com adresinden ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.

REMOTE İSTANBUL
Kundura Sahne
2021, İstanbul

Tarih: 27 Kasım, 28 Kasım, 4 Aralık, 11 Aralık, 18 Aralık, 25 Aralık
Başlangıç Noktası: Manolya Parkı – Koşuyolu, Kadıköy
Süre: 120’


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir