Renksiz “Ruhumuza Sessizlik” İsimli Yeni Teklisini Yayınladı!

Renksiz
Renksiz

Yaşadığımız sancılı dönemin içimizde yarattığı duygunun bir dışavurumu. Sürekli yüzleştiğimiz şiddet haberleri, eve sıkışmışlık hissi ve belirsizlik hepimizde derin yaralar açıyor. Bu şarkı bunlara, bu duygulara atıfta bulunuyor.

“Ruhumuza Sessizlik”

AppleMusicSpotifyDeezerYoutube Music


RENKSİZ

Özlem AKPINAR(vokal) ve Arda YİĞİT(gitar) tarafından 2010 yılında kuruldu. Her iki müzisyen de çocukluklarından beri müzik ile uğraşmaktaydı. Özlem AKPINAR müzisyen bir babanın kızı olmasının da etkisiyle söz ve müziği kendine ait olan ilk şarkılarını 14 yaşında yazarken, Arda YİĞİT 9 yaşında piyano ve klavye dersleri aldı. İlerleyen yıllarda gitar ve ses kayıt teknolojileri üzerine yoğunlaştı.

İkilinin yolları 2010 yılında İstanbul’da kesişti ve hem daha önceden biriktirdikleri şarkıları yeniden ele aldılar hem de beraber yeni besteler yapmaya başladılar. Renksiz rock, elektronik ve akustik elementler kullanarak oluşturdukları şarkıları yayınlayarak müzik severlerin beğenilerine sunmaya devam etmekte ve 2008-2009 yılında Sarı Ev Müzik Yapım etiketi ile çıkardıkları “Yenilensin” ve “Hayat” isimli teklilerin ardından yeni şarkılarını bağımsız olarak yayınlamayı sürdürmektedir.


1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir