Rezzan Gümgüm, “Görülmez” İsimli Performans Sergisi

Rezzan Gümgüm “Görülmez” isimli performansını 22-23-24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirmiştir. Performansın video kaydının da yer aldığı enstalasyon 27 Ocak – 27 Mart 2022 tarihleri arasında Galeri Vitrin, Goethe Institut @gi_ankara Ankara’da sergileniyor.

Rezzan Gümgüm Performans Sergisi: "Görülmez"
Rezzan Gümgüm “Görülmez” Performans Sergisi

Rezzan Gümgüm, kişisel ve toplumsal deneyimlerden yola çıkarak mekâna özgü performansında “görünmezlik” kavramını çeşitli nesneler aracılığıyla araştırır. Galeri Vitrin, kendine özgü yapısıyla özel ve kamusal alan arasında geçişli, çok bakışlı bir bağ kurar. “Görülmez” performansı görmenin bedenle olan ilişkisinin yanısıra bakış açılarının görmeye olan etkisi ve etkileşimi üzerinde durur. Performansın izleri Galeri Vitrin’de bir yerleştirmeye dönüşür. Bizi her gün yaşadığımız duygularla ve kendi yansımalarımızın sessizliğinde gizlenen cephelerle yüzleştirir, görünmezlik deneyimlerini hatırlatır. Görülenin, görülmeyenin, görülmesi istenmeyenin kontrolünü elinde bulundurmanın oyununa çağırır.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir