Rüya Taner Piyano Resitali ile Rauf Denktaş’ı Anıyor

Rüya Taner Rauf Denktaş Anma Konseri
Rüya Taner Rauf Denktaş Anma Konseri

Piyanist Rüya Taner, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vefatının 10. yılında devlet insanını anmak için bir piyano resitali gerçekleştirecek. 17 Ocak Pazartesi saat 20:00’da Süreyya Operası’nda gerçekleşecek konser programı şöyle:

F. LISZT Benediction de dieu dans la solitude

P. QUILICHINI Alexandra
Valzer Onirico (Türkiye prömiyeri)
Romance

Anonim Bahçada Guzu
Kaynak: Mehmet Refik Katipzade
Derleyenler: Yılmaz Taner/Mahmut İslamoğlu (Bahçede Kuzu)
Piyano Düzenleme: Rüya Taner

C. DEBUSSY Claire de Lune (Ayışığı)

F. LISZT Rumen Rapsodisi

Bilet satın almak için tıklayınız.

Rüya Taner profil fotoğrafı
Rüya Taner (alıntıdır)

Rüya Taner Hakkında

2001 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı “Özel Sanat Danışmanlığı” yanı sıra, “Kuzey Kıbrıs Bellapais Müzik Festivali” Sanat Danışmanlığını yürüten ve Ankara Devlet Konservatuvarı’nda piyano öğrenimini Mithat Fenmen ve Tulga Çetiz ile sürdürmüş, 11 yaşında “Üstün Yetenekli Çocuklar Yetiştirme Yasası”ndan yararlanarak KKTC bursu ile Londra’da Guildhall School of Music and Drama’da Prof Joan Havill’in öğrencisi Rüya Taner; Rauf Denktaş’ın ölümünün 10’ncu yılında vereceği piyano resitalinin, onun ruhunda ve bütün hatıralarında hayat bulacağını düşünerek, bütün duygularıyla parmaklarıyla piyanonun tuşlarına dokunduracağını ifade ediyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar