Sagalassos'u Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Sagalassos’u Keşfetmeye Hazır Mısınız?

Torosların kuzey dağ yamaçlarında rüya gibi bir şehir Sagalassos’u keşfetmeye hazır mısınız?

Luviler’den, Lidyalılar’a, Frigler’den Helenler’e, Persler’den Romalılar’a, Akdeniz’den Asya’ya uzanan görkemli bir kültürel mirasın izlerini taşıyan Sagalassos Antik Kenti’ne büyülü bir yolculuk yapmaya hazır olun! Eren Ağın ile Monica Papi’nin hazırladığı “Sagalassos’u Keşfedelim” çocuk kitabı Sagalassos Vakfı’nın da desteği ile Arkeoloji ve Sanat Yayınları’ndan çıktı.

“Sagalassos’u Keşfedelim” çocuk kitabının illüstrasyon çizimleri Liza Adamandidi B.’ye ait.

Yazarlar Hakkında

Eren Ağın
Eğitim bilimci ve yazar. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Politikası Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. TRT 2’deki Akşama Doğru kültür ve sanat programında stajyer metin yazarlığı yaptı. Bilim ve Sanat Merkezi’nde üstün yetenekli öğrencilere Türkçe dersleri vermektedir. Eğitim bilimleri, eğitim yönetimi ve sosyolojisi alanında akademik yayınları bulunmaktadır.

Monica Papi
Şair ve yazar. Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde lisansını tamamladı. 2015 yılında Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nü “Râz” adlı bir şiir kitabı ile aldı. Ş Dergi, Sonat, Duvar, Gard Şiir, Şerhh, Nepal, Pathos, 160.km, Neden, Moero isimli dergi, fanzin ve dijital mecralarda şiir ve yazıları yayımlandı. İzmir/Urla merkezli kurduğu sanat ve kültür kolektifi UR Collective, kültürel miras, edebiyat, performans, müzik, tiyatro ve mimarlık gibi alanlarda projeler yürütmeyi hedefleyen disiplinlerarası bir platformdur.

KÜNYE
SAGALASSOS’U KEŞFEDELİM!

Yazar: Eren Ağın – Monica Papi
Resimleyen: Liza Adamamdidi B.
ISBN: 9786057063809
Sayfa Sayısı: 37
Cilt Tipi: Karton Kapak
Dil: Türkçe
Ebat: 28,50 x 21,50 cm
Fiyat: 30 TL
Yayım Yılı: 2021
Dağıtımcı İndirimi: % 30

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir