Sağlık Çalışanları ve Tıp Öğrencilerine Özel Dans Atölyesi Kundura Sahne’de!

Kundura Sahne’nin sağlık çalışanlarına ve tıp öğrencilerine yönelik hazırlanan somatik farkındalık ve dans atölyesi “İçinde Yaşadığım Mekân: Beden” devam ediyor. Dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna’nın konsept, içerik ve eğitmenliğinde tasarlanan ve her ayın son Pazar günü gerçekleşen atölye bu ay ayrıca, Tıp Bayramı’na özel olarak 14 Mart’ta da çevrimiçi ve ücretsiz yapılacak. Pandemi sürecinin yükünü omuzlarında taşıyan sağlık çalışanlarının yanı sıra tıp öğrencilerine yönelik gerçekleşecek atölye, katılımcıların bütünsellik, karmaşıklık ve bağlantısallık ilişkisini sağlama, kinestetik zekâyı kuvvetlendirme ve bedenlerini rahatlatmayı amaçlıyor. Katılım formu ve detaylar beykozkundura.com’da!

Kundura Sahne’nin dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna tarafından düzenlenen somatik farkındalık ve dans atölyesi “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden” devam ediyor. Her ayın son Pazar günü gerçekleşen ve sağlık çalışanlarının yanı sıra tıp öğrencilerine yönelik düzenlenen atölye, Tıp Bayramı’na özel 14 Mart Pazar günü Zoom üzerinden çevrimiçi gerçekleşecek.

Konsept, içerik ve eğitmenliği Tuğçe Ulugün Tuna tarafından oluşturulan “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden”, özellikle sağlık çalışanları için tasarlanarak ücretsiz gerçekleşiyor. Pandemi koşullarının yükünü omuzlarında taşıyan sağlık çalışanlarına somatik farkındalık yaratmayı amaçlayan atölye; katılımcıların bedenlerinde bütünsellik ve bağlantısallık ilişkisini sağlama, kinestetik zekâyı kuvvetlendirme ve bedenlerini rahatlamasını amaçlıyor.

14 Mart Pazar günü beykozkundura.com‘da yayınlanacak Zoom linki üzerinden 10:30-12:30 saatlerinde arasında düzenlenecek atölye, 28 Mart ve 25 Nisan Pazar günleri de gerçekleşecek.

İçinde Yaşadığım Mekân: Beden
Tuğçe Ulugün Tuna ile Somatik Farkındalık ve Dans Atölyesi

14 Mart 2021, Pazar / 10.30 – 12.30
28 Mart 2021, Pazar / 10.30 – 12.30
25 Nisan 2021, Pazar / 10.30 – 12.30

Kayıt ve detaylı bilgi için: beykozkundura.com

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.