Zaman:19 September, 2020

Şahin Domin ve Osman Nuri İyem’den İki Perdelik Oyun


Şahin Domin ve Osman Nuri İyem İki Perdelik Oyun başlıklı sergiyle 22 Eylül 2020’de Evin Sanat Galerisi’nde izleyici ile buluşuyor.

Şahin Domin, “Hafiflik”, Mermer – 100x35x100cm

İki Perdelik Oyun Osman Nuri İyem ve Şahin Domin’in düet sergisinin başlığı. Bilindiği üzere perde, tiyatroda eserinin her bir bölümüne verilen isim. Bu açıdan serginin ismi de Domin ve İyem’in mekâna dağılan eserleriyle ortaya koydukları anlatıdaki bütüne işaret ediyor. Uzun bir dostluğa sahip iki sanatçı, böyle bir düet yaklaşımla izleyicinin eserler arasında analojiler kurmasına izin veriyorlar.

Osman Nuri İyem, “Steril 1” – 80x62cm

Küratörlüğünü Fırat Arapoğlu’nun üstlendiği, İki Perdelik Oyun, tüm bireysel ve toplumsal veçheleriyle darbeler, halk ayaklanmaları ve pandemilerin yaşandığı çağımızın fragmanter yapısının dayandığı geçerlilik alanını, bunların tarihsel dayanaklarını ve bu yaklaşımların iç-dünyalarını analiz etmek ve görünür kılmak arzusunda. Siyah-beyaz tonların kullanıldığı sergi, zıtların birliği yasasını kullanarak, tüm ele aldıkları konuların özdeşlikleri kadar farklı ve sınırsız biçimde karşıt olduklarını ortaya koyuyor: Amaçlanan sadece anlamaya ve anlatmaya çalışmak.

Sezonun ilk sergisi olan İki Perdelik Oyun 22 Ekim 2020 tarihine kadar Evin Sanat Galerisi’nde izlenebilir.

Evin Sanat Galerisi
Bebek Mah., Büyük Bebek Deresi Sok., No:13, Beşiktaş/İstanbul

Doğal Bakım Ürünleri


Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir