Sakıp Sabancı Müzesi’nin Çocuklara Yönelik Öğrenme Programları Kasım Ayında Devam Ediyor

SSM Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri
SSM Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Öğrenme Programları, Kasım ayında farklı yaş gruplarına özel olarak tasarlanan çocuk atölyeleriyle devam edecek. Kasım ayı boyunca her cumartesi ve pazar günü Sakıp Sabancı Müzesi Sera Atölye’de düzenlenecek atölyeler; “Balıklar, Eviniz Temiz Mi?”, Köpük Heykeller, Benim İstanbul’um, Zoologlar Müzede, Doğa Günlüğüm, Konuşan Tekerler, Balık Baskım, Vücudumdaki Kitaplık, Haydi Oynayalım, İnsansız Şehir ve Kilden Habitatım konu başlıklarında gerçekleştirilecek.

SSM’nin Pusetli Aileler etkinliği de Kasım ayında 3 farklı eğitimle 18-36 ay arasındaki minikleri sanatla buluşturmaya devam edecek. Amerikan Pop Art akımının temsilcilerinden James Rizzi’nin çalışmalarından ilham alacak Müzede Şekil Avı, 11 Kasım Perşembe günü 11.00 – 12.00 saatleri arasında Sera Atölye’de düzenlenecek. 25 Kasım Perşembe günü saat 11.00 – 12.00 arasındaki Müzede Şekil Avı atölyesi, şair, yazar ve ressam Etel Adnan’ın eserleriyle renklerin izinde oyun dolu bir yolculuk sunacak. Dünyanın en önemli heykel sanatçılarından İngiliz heykel sanatçısı Tony Cragg’in doğa-sanat ilişkisini anlattığı çalışmalarından ilham alınarak tasarlanan Müzede Doku Avı etkinliği ise 27 Kasım Cumartesi saat 11.00 – 12.00 arasında düzenlenecek.

Pusetli Aileler ve Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri’ne SSM’nin web sayfasından(tıklayınız) kayıt yapılabiliyor.

Okul grupları ise rezervasyon yaptırarak Çarşamba günleri rehberle, Perşembe ve Cuma günleri ise öğretmen eşliğinde Sakıp Sabancı Müzesi’ni ücretsiz ziyaret edebiliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.