Sami Dündar’ın Gerçek Ölüm Kalım Mücadelesini Anlattığı Kitabı “Her Şeyin Bittiği Yerden” Dark İstanbul Yayınları’ndan Çıktı

Sami Dündar'ın Gerçek Ölüm Kalım Mücadelesini Anlattığı Kitabı "Her Şeyin Bittiği Yerden" Dark İstanbul Yayınları'ndan Çıktı

“Bugün, sizin de geri kalan hayatınızın ilk günüdür!”

Yapımcı ve Organizatör Sami Dündar’ın tüm zamanların en etkileyici yaşam öyküsü dediği ve gerçek bir ölüm kalım mücadelesini anlattığı kitabı “Her Şeyin Bittiği Yerden” Dark İstanbul Yayınları’ndan çıktı.

İlk 4 baskısı 150.000 adet satan kitap 5. baskısı ve tasarımı Serhat Filiz‘e ait olan yeni kapağıyla kitapçılarda ve online kitapçılarda okuyucular ile buluşuyor.

Kitap Açıklaması

Yapımcı ve Organizatör Sami Dündar, 16 Ağustos 1999’da “Gölcük Donanma Komutanlığı Devir Teslim Töreni” organizasyonunu tamamladıktan sonra, konakladığı Orduevi, gece 03.02 sırasında fay hattının içine gömülünce “27 saat göçük altında kalarak can çekişti!” Göçükten çıkarıldığında ise “öldü sanılıp ceset torbasına konuldu.” Kaldırıldığı hastanenin morgunda gömülme sırası beklerken tesadüfen yaşadığı anlaşılınca, ailesi ve dostlarının yardımıyla İstanbul’a getirildi. Uzun süren yoğun bakım döneminde bile direnmekten vazgeçmedi ve “iki kez daha ölümü yendi.” Sami Dündar ‘yaşama hakkı’nı kullanmakta kararlıydı. Amansız acılar içindeydi. Böbrekleri iflas etmiş, belden aşağısı neredeyse kullanılamaz durumdaydı. Ölüm kaçınılmaz görünüyordu. Hayatta kalması çok az bir ihtimal de olsa artık yürüyemeyecekti… Hiç değilse böbrekleri çalışsın diye herkes onun için dua ediyordu. Böbrekleri kısmen de olsa çalışmaya başladığı an o günün “geri kalan hayatının ilk günü” olduğunu anlamıştı. “Yürüyemez” raporuyla taburcu edildikten “üç ay sonra” bastonları ile doludizgin yaşama katıldı. Bu kitap sadece “insanüstü bir direnişin kitabı değil” aynı zamanda “insanlar arası iletişimin, hangi mucizeleri yaratabileceğinin de kanıtıdır.” “Bugün, sizin de geri kalan hayatınızın ilk günüdür!”

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.