Samir Hamzaoğulları’nın Yeni Kitabı “Nerfoziş”, Dark İstanbul Yayınları’ndan Çıktı


Samir Hamzaoğulları "Nerfoziş"
Samir Hamzaoğulları “Nerfoziş”

İstanbul’un gizemli hikâyelerini dünyaya tanıtma vizyonu ile kurulan Dark İstanbul Yayınları’nın koleksiyonuna gizem dolu bir kitap daha eklendi. Aslında bir senarist olan yazar Samir Hamzaoğulları, ilk romanı olan “Nerfoziş” ile okurunun zihninde adeta film kareleri oluşturuyor.

Romandaki baş karakter Yakup öylesine acı dolu travmalara maruz kalıyor ki, sonunda onun gerçekten “akıl almaz” bir hastalığa tutulduğunu düşünen Psikiyatr Prof. Dr. Nesrin Güven, bu sendromun adını NERFOZİŞ olarak kodluyor. Belki de tıp dünyasında hipotez olarak incelenecek yeni bir akıl hastalığı ihtimalinin romanını yazan Hamzaoğulları, bu ilk kitabının her paragrafında kurguladığı şaşırtıcı olaylar zincirini akıcı bir üslupla kaleme alıyor.

Kitaptan alıntı:

“Muhtemelen size göremediğiniz şeyin, ne olduğunu söyleyene dek onu göremeyeceksiniz,” diyerek sustu Psikiyatr Prof. Dr. Nesrin Güven.

Gözlüğünü pencereye tutarak camlarını kontrol etti. Temiz olduklarından emin olunca zarif bir hareketle burnunun üzerine yerleştirdi. Öne düşen birkaç uzun saçı kulağının arkasına doğru bakımlı ve ojeli parmaklarıyla ittirdi. İki taraf da birbirinden cevap beklerken sessizlik uzadı. Psikiyatr işaret parmağını tekrar gözlüğüne götürerek burnuna iyice yerleştirdikten sonra sessizliği bozdu.

“Biraz daha düşünmek ister misiniz yoksa cevabı söyleyeyim mi?”

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir