Sanatın Sırları ve Gizemleri Bu Kitapla Ortaya Çıkıyor

Sanatın Sırları Sanatın Gizli Mesajları, Anlamları ve SembolleriDebra N. Mancoff’un yazdığı, Londra Kulesi’nden günümüze uzanan, sanatın gizemlerini ortaya çıkartan ve derinlemesine bakma imkânı sunan eseri Sanatın Sırları Sanatın Gizli Mesajları, Anlamları ve Sembolleri, Özge Ilık çevirisi ve Hayalperest Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

Sanatın Sırları
Sanatın Sırları Sanatın Gizli Mesajları, Anlamları ve Sembolleri

Sürprizlerle, keşiflerle, unutulmuş hazineler ve kayıp hikayelerle dolu bir kitap olan Sanatın Sırları, okuru, eserlerin hiç de göründüğü gibi olmadığını göstermek üzere sanatın gizemli dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

Kitap Tanıtımından:

Londra Kulesi’nde gizlenmiş uzun süredir kayıp bir başyapıt gün yüzüne çıkar. Yalnızca seçkin azınlığın anlayabileceği bir şifre, bir tablonun içine gizlenir. Bir portrenin altına gizlenmiş hayaletimsi imge göze çarpar. Yazar, tarihçi ve sanat dedektifi Debra N. Mancoff, bu ve benzeri daha pek çok hikâyeyi açıklığa kavuştururken Leonardo da Vinci, Vermeer ve Caravaggio’nun kullandıkları şifrelerin gizemini ortadan kaldırıyor. Van Gogh, Picasso ve Dali’nin resimlerinin anlam katmanlarını aralıyor. Frida Kahlo, Kara Walker ve Marina Abramovic’in eserlerine derinden bakmayı sağlıyor.

Yeni teknolojinin, arşiv araştırmalarının, bilimsel analizlerin ve eski usul merakın getirdiği bulgulardan yararlanan Sanatın Sırları, adeta birer kurguymuşçasına ilgi uyandıran ancak tamamıyla gerçek verilere dayanan bir hikâye koleksiyonunun parçaları olan ünlü başyapıtlarda yüzeylerinin altındaki katman katman anlamı ortaya çıkarıyor.

KÜNYE
Yazarı:
Debra N. Mancoff
Yayınevi: Hayalperest Yayınevi
Çevirmen: Özge Ilık
Barkod: 9786059452939
Basım Yılı: 2022
Sayfa Sayısı: 240
Ebat: 19,5 x 25,5 cm
Cilt Tipi: Ciltli, Sert Kapak
Kağıt Cinsi: 140 gr. Özel Kağıt

Debra N. Mancoff Hakkında

Debra N. Mancoff Sanat Tarihi doktorasını Northwestern Üniversitesi’nde yapmış, Chicago Sanat Enstitüsü’nde ders vermiştir. Hâlihazırda Chicago’daki Newberry Kütüphanesi’nde misafir akademisyendir. The Art Quarterly, The Royal Academy Magazine ve The Art Newspaper için yazılar hazırlayan Mancoff, gerek Avrupa gerek Amerikan sanatı ve kültürü konusunda pek çok kitabın da yazarıdır.

Satın almak için tıklayınız.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.