SANATORIUM, Sanatçı Sergen Şehitoğlu İle SWAB Barcelona Art Fair’de

SANATORIUM, Sergen Şehitoğlu’nun solo standı ile SWAB Barcelona Art Fair’e katılıyor. 6 – 9 Ekim tarihlerinde, F1 standında sanatçının yerleştirme ve video işleri görülebilir.

Sergen Şehitoğlu, Wenzelides_MKT1_IKB/1, 2021, Video, 3.27 min, loop, NFT, Unique Edition
Sergen Şehitoğlu, Wenzelides_MKT1_IKB/1, 2021, Video, 3.27 min, loop, NFT, Unique Edition

Sergen Şehitoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde aldığı Makine Mühendisliği eğitiminin ardından, eğitimini Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü yüksek lisansı ile sürdürdü. 2010 yılında İFM Leica Galeri’de açtığı ilk kişisel sergisinden sonra eserleri İstanbul, Berlin, Brüksel, Amsterdam, Londra, İzmir, Ankara, Bursa, Basel, Paris, Viyana ve Dubai’de çeşitli galeri ve fuarlarda sergilendi. 2013 yılında “0 dB”, 2016 yılında “Kill Memories”, 2021 yılında “Seascapes (at lockdown)” adlı kitaplarını yayınlayan Şehitoğlu, bir fotoğraf inisiyatifi olan GFİ’nin kurucu üyelerinden olmakla birlikte “xx-yy-dergi” nin kurucusu ve faaliyetlerinin yürütücüsüdür.

2020 yılından itibaren, yaratıcı çalışmalarına vitrin tasarımı üzerinde de devam etmekte ve çeşitli markalara bu alanda tasarımlar yapmaktadır. Son dönem üretimlerinde algoritmalar, matematiksel sistemler, internet veri tabanları ve Google araçları üzerinden elde edilen ‘ucuz’ görselleri kullanmaktadır. Hem fotoğrafın sınırlarını yeniden belirleyen hem de kontrol sistemlerinin hakim olduğu bir dünyada mahremiyet kavramının sınırlarını sorgulayan bu çalışmalar, birer güncel araç ve konulara bakma alıştırması olarak düşünülebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir