“Seçki” Sergisi Ferda Art Platform’da Başladı

"Seçki" Sergisi Ferda Art Platform'da Başladı

Ferda Art Platform, 26 Mayıs – 26 Haziran 2021 tarihleri arasında farklı disiplinlerden sanatçıların bir araya gelmesiyle düzenlenen Seçki adlı karma sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Hüseyin Aksoy, Mert Diner, Ahmet Duru, Buğra Erol, Murat Germen, Ilgın Seymen, Eda Soylu ve Nazım Ünal Yılmaz‘ın üretimlerinin ve sanatsal süreçlerinin birbirleriyle etkileşimiyle ortaya çıkan Seçki sergisi, seyircisine farklı disiplinlerden sanatçıların pratiklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Seçki sergisi, katılan sanatçıların yaratıcı süreçleri hakkında etkileyici bir fikir ortaya koyuyor ve her sanatçının bu sergiye getirdiği özgün vizyonla birlikte, hepimizin dünyayı ne kadar farklı gördüğünü ve bunun sonucunda nasıl bir üretim ortaya koyduklarını izleyiciye gösteriyor. Çağdaş toplumlarda algı, bütünlük, özgünlük ve etik değerlerin durumu ile ilgili soruları sergideki eserlerle gündemine alan Seçki, bu karşılaşmanın sonucunda meydana gelen görsel diyaloğu merkezine alarak izleyiciyi de bu etkileşime katılmaya davet ediyor.

Künye: Ilgın Seymen, Capitalocentric Data Flow, 2021
Asitsiz kâğıt üzerine logo kolaj | Logo collage on acid free paper
88 x 158 cm


Ferda Art Platform
Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 Teşvikiye, Şişli/İstanbul


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir