Şef İbrahim Yazıcı Yönetiminde, İDSO’dan Beethoven ve Strauss Eserleri


İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın yeni sezondaki ikinci konseri 8 Ekim Cuma akşamı saat 20:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleşiyor.

İDSO konserleri
şef İbrahim Yazıcı – kornist Mustafa Kaplan

8 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de CRR’de gerçekleştirilecek İDSO DENİZBANK Konserini başarıları dünyaca bilinen şef İbrahim Yazıcı yönetecek. Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde İDSO; başarılı kornist Mustafa Kaplan‘a eşlik edecek.

Program:
L.V. Beethoven, Senfoni No:8 Fa Major Op. 93 (*)

R. Strauss, Korno Konçertosu No:1 Op. 11 (**)

(*) Programdaki ilk eser; Besteci Beethoven tarafından “Küçük Senfonim” olarak anılmıştır. Bestecinin farklı fiziksel ve ruhsal sorunlar içinde olmasına rağmen, onun en iyimser senfonisi olarak değerlendirilmiştir.

(**) Programda yer alan ikinci eser ise; sıcacık baba-oğul ilişkisini yansıtır. Richard Strauss; bu eserini de babasına ithaf etmiştir.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DENİZBANK Konser programımızda her hafta farklı bestecinin eserine yer veriyoruz. Ayrıca çok değerli şefler yönetiminde başarılı solistleri ağırlamaktayız. İstanbullulara bu haftaki konserimizde de klasik müzik ziyafeti sunacağız” diyor.

Bu sanat sezonunda İDSO; İstanbullu ve İstanbul’u ziyaret eden müzikseverlerle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilecek 34 (otuzdört) konserde buluşacak.

İDSO konser biletleri biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir