Selman Nacar’ın İlk Uzun Metrajı “İKİ ŞAFAK ARASINDA” 22 Ocak’ta MUBI’deSelman Nacar’ın dünya prömiyerini San Sebastián’da gerçekleştiren, Torino’da En İyi Film seçilen, Altın Portakal’dan 4 ödülle dönen ilk uzun metrajı İKİ ŞAFAK ARASINDA, 22 Ocak’tan itibaren ilk kez ve sadece MUBI’de.

Selman Nacar’ın imzasını taşıyan, yapımcılığını Burak Çevik ve Diloy Gülün’ün üstlendiği, güçlü oyuncu kadrosunda Mücahit Koçak, Nezaket Erden, Bedir Bedir, Burcu Gölgedar, Erdem Şenocak ve Ünal Silver’in yer aldığı İKİ ŞAFAK ARASINDA, katıldığı festivallerin ardından, ilk defa 22 Ocak’tan itibaren MUBI izleyicileriyle buluşacak.

İki Şafak Arasında Filmi
İki Şafak Arasında, Yönetmen Selman Nacar, 2021

Filmin sonunda iki yönetmenin, Selman Nacar ile Emin Alper’in filmin ortaya çıkış öyküsü ve estetik dünyası üzerine gerçekleştirdiği özel sohbet de izlenebilecek.

İKİ ŞAFAK ARASINDA’ya özel düzenlenecek Çevrimiçi Gala, yine 22 Ocak Cumartesi akşamı, film ekibinin katılımı ve Muammer Brav’ın sunumuyla saat 20:00’den itibaren MUBI YouTube kanalından canlı olarak izlenebilecek. Galaya katılmak isteyenler İKİ ŞAFAK ARASINDA için hazırlanmış sayfadan LCV yapabilecekler.

2019 yılında, Uşak’ta, dört haftada çekimleri tamamlanan İKİ ŞAFAK ARASINDA, ailesinin fabrikasında yöneticilik yapan Kadir’in (Mücahit Koçak) dünyasının altüst oluşunu, soluk soluğa bir kurguyla, kesintisiz uzun planlar eşliğinde aktarıyor. Fabrikada bir işçinin yaralanmasının ardından Kadir, tek bir gün içinde tanık olduklarıyla, ailesi, yaşadığı çevre ve kendine dair bakışını değiştirmek, ahlaki bir ikilem karşısında dönüşü olmayan bir seçim yapmak durumunda kalıyor.

İKİ ŞAFAK ARASINDA, 39. Torino Film Festivali’nde En İyi Film seçilirken, jüri başkanlığını üstlenen usta Macar yönetmen Ildikó Enyedi, dünya sinemasının yeni bir yetenek kazandığını duyurdu ve jürinin gerekçeli kararını şöyle açıkladı: “Olağanüstü yazma ve yönetme becerileriyle inandırıcı bir hikaye anlatmayı başaran, güldüren, duygulandıran ve şaşırtan bir film. Yepyeni ve büyük bir yeteneği müjdeleyen, akıl ve vakarla yönetilmiş bir film”

İki Şafak Arasında Fragman

İKİ ŞAFAK ARASINDA, Türkiye prömiyerini yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’nün yanı sıra En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Nezaket Erden) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erdem Şenocak) ödüllerini de kazandı. Filmin yardımcı yapımcılığını üstlenen Feride Çiçekoğlu ve casting direktörü Ezgi Baltaş ise, Türkiye sinema sektöründeki kadın temsili ve görünürlüğüne dikkat çekmek amacıyla takdim edilen Cahide Sonku Ödülü’ne layık görüldü.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir