Sena’nın ”7 Dip” Sergisi Evliyagil Dolapdere’de

Sena'nın ''7 Dip'' Sergisi Evliyagil Dolapdere'de

Evliyagil Dolapdere, Beral Madra küratörlüğünde SENA’nın 7 Dip solo sergisini 07.12.2019-26.01.2020 tarihleri arasında ağırlamaya hazırlanıyor.

Evliyagil Dolapdere, açıldığı günden bu yana ilk defa solo bir sergiyi ziyaretçileriyle buluşturuyor. Beral Madra küratörlüğünde SENA’nın yedinci solo sergisi olan ”Dip” 7 Aralık Cumartesi günü kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Evliyagil Dolapdere’de gerçekleşecek olan SENA’nın yedinci kişisel sergisi sanatçının kendi kuşağı arasında elzem olan neo-sürrealist görsellere belirgin bir katkıda bulunuyor. Resim, çizim, baskı, seramik ve 3D mixed media gibi üretimlerden bir araya gelen sergide sanatçı alışılmış günlük uygulamaların ötesine taşıyabilecek arketip estetiği ve neo-sürrealist aurayı tekil tarzlar ve temsil biçimleri üzerinde deneysel şekilde kullanıyor.

“…SENA’nın resimleri, çizimleri, baskıları, seramik çalışmaları ve 3D mixed media çalışmaları sanat yapmanın geleneksel şekillerini ve estetiğini bizlere sunar. Büyük ölçekli çizimler ve bu çizimlerin kavramsal eşitlikteki baskıları SENA’nın yeteneğini ve tasarım görselini tasvir etmedeki ustalığını sergiler. 3D eserler bu görüntü evreninin çarpıcı sonucunu oluşturur. Eserlerin kapsamlı yansıması, bilinç ve bilinçaltı dünyası arasındaki ilişkiyi keşfetme açısından açıkça Carl Jung’un “arketip” estetiğine ve Sürrealizm alanındaki mevcut keşiflere uyum gösteriyor…”*

*“Yeniden-Doğmak”, Beral Madra, SENA “7 Dip”, Evliyagil Dolapdere 2019 katalog metninden alıntı.

Açılış: 7 Aralık 2019 Cuma, saat 18:00
Çarşamba-Pazar 11:00-17:00

EVLİYAGİL DOLAPDERE
Serdar Ömer Paşa Caddesi No: 11 Beyoğlu / İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir