Şenay Ocak Duo ile Broadway Hikayeleri

Müze Evliyagil, “Şenay Ocak Duo ile Broadway Hikayeleri” caz konserine ev sahipliği yapıyor. 4 Mart Cuma günü saat 20.00’de gerçekleşecek olan konserde vokalde Şenay Ocak, piyanoda Uğurcan Özeroğlu yer alacak.

Şenay Ocak Duo ile Broadway Hikayeleri
Şenay Ocak Duo ile Broadway Hikayeleri

Sınırlı sayıda biletler hakkında bilgi ve ön rezervasyon için info@muzeevliyagil.com adresine mail gönderebilirsiniz. Pandemi tedbirleri gereği biletler sınırlı sayıda olup, katılımcıların aşı kimliği göstermeleri ve mail yoluyla ön rezervasyon yapmaları zorunludur.

Caz müzik, Afrika’dan göç eden siyahilerin müziği ile Broadway sahnelerinin popüler şarkılarının bütünleşmiş olduğu bir türdür. Bu açıdan caz müzik içinde doğaçlama unsuru olduğu gibi pek çok hikayeyi de barındırmıştır. Şenay Ocak’ın nostaljik ve romantik yorumuyla bu hikayeleri dinleyerek doğaçlamayla dolu müziklerin zamanda yolculuğuna katılmaya hazır mısınız?

Şenay Ocak, Bahçeşehir Üniversitesi Caz yüksek lisans hazırlık sınıfında cazın önde gelen isimleriyle çalıştı. Hacettepe üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ile projeler yaptı. Ankara Caz festivali ve Zorlu PSM Caz festivali başta olmak üzere İtalya’da bir sanat festivaline de performans için davet edildi. Ümit Eroğlu, Erol Erdinç, Baki Duyarlar, Neşet Ruacan, Önder Focan, Yahya Dai ve daha nice kıymetli şef ve caz müzisyenleri ile caz projeleri yapan Şenay Ocak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Müzikoloji bölümünde de akademik hayatına devam etmektedir. Caz müzik hakkındaki yazıları, söyleşileri ve caz tarihi atölyeleri de hayatının bir parçasıdır.

Şenay Ocak’a piyanoda eşlik edecek olan Uğurcan Özeroğlu, caz vokal ve gitar ile profesyonel hayatta eğitim almış yoluna bir caz piyanisti olarak Hacettepe Üniversitesi Caz piyano ana sanat dalında devam etmektedir. Pek çok caz sahnesinde ve “genç caz” proje ve festivallerinde yer almıştır.


Müze Evliyagil, Ankara

İncek Mah., Şevket Evlyagil Sok., No:6, Gölbaşı, Ankara/Türkiye

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar