Şenay Ocak ile Caz/Jazz Arası Programı Başlıyor!

Şenay Ocak ile Caz/Jazz Arası programı başlıyor. Caz müziğin Türkiye’de önemli yorumcularıyla yapılan söyleşiler, hem caz müziğin dünyadaki ikonlarından hem de Türkiye’de cazdan bahseden bir içerikle hayata geçiyor. Eylül ayı itibariyle Zorba TV Dergi YouTube kanalından yayınlanmaya başlayacak olan aylık program, Türkiye’de sanat müziği değerini taşıyan ancak Türk kültürüne çok tanıdık olmayan cazla evrensel müzik normlarında sanatı seven ve destekleyen herkesi buluşturmayı arzu ediyor. Albümler, caz müzisyenleri, caz müziğin felsefesi üzerine konuşulan, her bölümde ayrı bir konuda yoğunlaşarak çekilen videolar, kaliteli müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Usta caz müzisyenlerinden oluşan bir seçki, eylül ayı itibariyle cazseverleri bekliyor.

Şenay Ocak
Şenay Ocak

Şenay Ocak Kimdir?

Şenay Ocak, Bahçeşehir Üniversitesi Caz yüksek lisans hazırlık sınıfında cazın önde gelen isimleriyle çalıştı. Hacettepe üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ile projeler yaptı. Ankara Caz festivali ve Zorlu PSM Caz festivali başta olmak üzere İtalya’da bir sanat festivaline de performans için davet edildi. Ümit Eroğlu, Erol Erdinç, Baki Duyarlar,Neşet Ruacan, Önder Focan, Bora Çeliker, Yahya Dai ve daha nice kıymetli şef ve caz müzisyenleri ile caz projeleri yapan Şenay Ocak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Müzikoloji bölümünde de akademik hayatına devam etmektedir. Caz müzik hakkındaki yazıları,söyleşileri ve caz tarihi atölyeleri de hayatının bir parçasıdır. Boğaziçi Üniversitesi Caz Ensemble, ODTÜ Caz Topluluğu, Bilkent Müzik Kulübü ile jam session, atölye ve söyleşiler yapmıştır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir