Şeniz Polat “Alan Savunması” Sanatçı Konuşması

Alan Savunması, Sergi Konuşması
Şeniz Polat “Alan Savunması” Sergi Konuşması

Büyükdere35’in ev sahipliğinde gerçekleşen Şeniz Polat’ın ilk kişisel sergisi, “Alan Savunması” üzerine, 27 Kasım Cumartesi günü saat 17:00 ile 18:00 arasında, sergi mekanında, serginin küratörü Melike Bayık ve Şeniz Polat arasında sanatçı konuşması gerçekleşecek.

Şeniz Polat’ın 11 Kasım’da Büyükdere35’te açılışı gerçekleşen ve ilk kişisel sergisi olan “Alan Savunması”nda, sanatçının, odağında aile dinamikleri yer alıyor. Özel alanlarında resmedilen figürler; yakınlık dereceleri, kuşak farkları ve beden dilleriyle türlü ilişkilerin ipuçlarını veriyor. Gündelik hayatın hayatın sarsıcı tekdüzeliği ve olanca sıradanlığından esinlenen sanatçı, oluşturduğu evrende hane halkını gerçeliklerine en yakın halde gözler önüne seriyor.

Üretim metodunda kağıt üzerine karakalem tercih eden sanatçı, yer yer canlı renk blokları kullanıyor.

Şeniz Polat ve “Alan Savunması” sergisi üzerine küratörü Melike Bayık arasında gerçekleşecek sanatçı konuşması, 27 Kasım Cumartesi saat 17:00 – 18:00 arasında, Büyükdere35 adresinde.

Şeniz Polat’ın ilk kişisel sergisi “Alan Savunması”, 4 Aralık 2021 tarihine kadar Pazar ve Pazartesi hariç, 10:30 – 19:00 arasında Büyükdere35’te görülebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.