“SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi Konseri Tarihi Garibaldi Binası’nda

“SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi
İDSO Denizbank Konserleri – “SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi

İDSO DenizBank Konserleri’nde; İstiklal Caddesi üzerinde bulunan 134 yıllık geçmişi olan tarihi Garibaldi Binası; 8 Kasım 2021 Pazartesi akşamı saat 20.00’de “SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi konserine ev sahipliği yapacak.

Ülkemizde ve yurt dışında adlarından başarıyla söz ettiren, tümü İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası nefesli sazlar üyesi olan ve solist olarak da konserler veren, Sezai Kocabıyık (Obua), Evrim Güvemli (Klarnet), Recep Fıçıyapan (Flüt), Altuğ Tekin (Korno) ve Sertaç Çevikkol (Fagot)’tan oluşan “SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi, AKM Açılış Haftası’na özel olarak hazırlanan programda, önemli bestecilerin klasik repertuvarın üflemeli beşli için yazılmış seçkin örneklerini seslendirecek.

Yaklaşık 45 dakika sürmesi planlanan bu muhteşem müzik akşamında seslendirilecek eserler:

  • Ali Hoca, “Nefesli Çalgılar Beşlisi”
  • Gordon Jacob, “Nefesli Çalgılar için Beşli No.1 (Serenade)”
  • Malcolm Arnold, “Three Shanties”
  • George M. Cohen, “Medley”

“SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi Hakkında

2017’de kurulan ve klasik müzik dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası üyelerinden oluşan “SERAS ”Nefesli Çalgılar Beşlisi, kurulduğu 2017 tarihinden bugüne kadar, başta 3 büyük şehir (Ankara, İstanbul, İzmir) olmak üzere, Türkiye’nin prestijli konser salonları ve önemli mekanlarında (Süreyya Operası, Yeldeğirmeni Sanat, Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, All Saints Moda Kilisesi vb.) klasik müzik severlerle buluşmuştur.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı; “İDSO DENİZBANK Konserleri’nde bu hafta; AKM Açılış Haftasına özel olarak hazırladığımız programımızda “SERAS” Nefesli Çalgılar Beşlisi konseri ile Beyoğlu’ndaki tarihi Garibaldi Binası’nda tüm müzikseverleri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. İstanbullulara bu haftaki konserimizde de güzel bir klasik müzik akşamı yaşatacağız” diyor.

İDSO konser biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir