Serhat Kiraz’ın “Derleme” Sergisi Mine Sanat Galerisi Deneysel’de!

Serhat Kiraz'ın "Derleme" Sergisi Mine Sanat Galerisi Deneysel'de!
Serhat Kiraz’ın “Derleme” Sergisi Mine Sanat Galerisi Deneysel’de!

Serhat Kiraz‘ın “Derleme“si 15 Aralık 2022 – 21 Ocak 2022 sürecinde Mine Sanat Galerisi Deneysel mekanında izleyici ile buluşuyor.

Serhat Kiraz’a göre her bir düşünce ve davranış bir biçime dönüştüğünde, süreç içinde yeni ve farklı temsiller oluşturur. Sanatçının çeşitli zamanlarda gerçekleşen sergilerinin parçalarının, bu düzenleme kapsamındaki süreç içerisinde yeni bağlamlarda birleşerek bir ‘derleme’ oluşturması düşünülmektedir.

Her yeni çalışmasıyla geçmişte yaptıklarını yeniden sorgulayan Kiraz’ın genellikle işaret ettiği semboller, denklemler, geometri ve matematik, bunların evren ile olan ilişkileri, değişkenliklerin gözlenmesi, birbirlerine eklemlenişleri bir bütünlük ve süreklilik içerisinde bu derlemenin de temelini oluşturuyor. Sanatçı “Derleme”siyle bir bakıma yeni yıla geçişimizi de kutluyor.

Sanat ve bilgi arasında bağ kuran sanatçı, geçmiş, şimdi ve geleceği ‘derleme’ düşüncesi ile, eski ve yeninin sorgulanması sürecinde izleyiciye yeni soyutlamalar önererek, sanatı deneyimleme imkanı sunuyor. Kiraz’ın derleme sürecinde ortaya koyduğu tasarının ve mekansal kurgunun bir parçası olabilmek adına izleyicileri zorlayıcı, merak uyandırıcı, sorgulamalara açık deneysel bir mekana davet ediyoruz.

“Derleme”, 15 Aralık 2022 – 21 Ocak 2022 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Deneysel Mekanında izlenebilir. Açılış 15 Aralık 2022 Perşembe günü 16.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Tüm sanatseverler davetlidir.


Mine Sanat Galerisi Deneysel

Göztepe Mah. Bahariyeli Sok. Toprak Apt. No 37, Kadıköy / İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar