Serkan Yılmaz’dan Online Mini Konser

Arjantin’de yaşayan Türk besteci, 6, 7 ve 10 telli gitarist ve aranjör Serkan Yılmaz, 12 Eylül Cumartesi gecesi, Türkiye saatiyle 01:00’da Facebook sayfasından (serkanyilmazoficial) canlı mini konser gerçekleştirecek.

Serkan Yılmaz'dan Online Mini Konser
Besteci Gitarist Serkan Yılmaz

Serkan Yılmaz’ın repertuarı, bazıları eski ve diğerleri son günlerde yeni yaptığı bestelerinden oluşuyor. Beş parçalık repertuarı şu şekile;

1- Karayel ve Meltem (from the suite “Cuatro Vientos”)
2- Cuarent’ Aires
3- Let the light come in (Yeni)
4- A letter to the future (Yeni)
5- Summer is not over yet (Yeni)

Konsere destek olmak isteyen seyirciler için IBAN adresini paylaşan sanatçıya destek olmak için;
Ziraat bankası
IBAN: TR920001001922734140135001

İsteğe bağlı olarak ödeme dekontunu musikipress@gmail.com adresine mail ile gönderebilirsiniz.

Serkan Yılmaz hakkında

Arjantin’de yaşayan Türk besteci, 6, 7 ve 10 telli gitarist ve aranjör Serkan Yılmaz, besteciliği yanısıra çok ekspresif ve müzikal bir yorumcudur. Gitarla ilk teması 20 yaşındayken gerçekleşmiş ve hemen iki yıl sonra İstanbul, Ankara, Ordu ve Adana’daki uluslararası gitar festivallerinde kendi eserlerini sundu. 2004 yılında Arjantin’e yerleşti.
Serkan Yılmaz’ın kendine has bir etiket yarattığı müziğinde Caz, Klasik Müzik, Latin Amerika Folklorik Müziği, Modern, Etnik ve Türk müziklerinden etkiler gözlemlenebilir. Bazen gitarın alışılagelmiş kullanımından çıkarak, kendine özgü melodi çizgileri, kontrpuan ve perkütif arayışlarıyla gitarda çok geniş bir tını yelpazesine ulaşmayı başarıyor. Aynı zamanda doğaçlama sanatının tutkunlarındandır.
Latin Amerika’da kendi müziğini Arjantin’in hemen hemen tamamında, Brezilya’nın São Paulo, Curitiba ve Rio de Janeiro şehirlerinde, Şili’de Santiago, Valparaiso ve Viña del Mar şehirlerinde, Uruguay’ın başkenti Montevideo’da, Bolivya’nın başkenti La Paz’da gerçekleştirdiği sayısız konserlerde sundu. Bugüne kadar Arjantin’in dünyaca prestij sahibi olan “Guitarras del Mundo” adlı gitar festivalinin aralıksız onüç edisyonuna davet edildi. En önemli caz festivallerinden biri olan “Festival Buenos Aires Jazz” a iki defa davet edildi (2013 ve 2015). Hikaru Iwakawa ile kurduğu düet ile 2015 haziran ayında Japonya’nın 10 değişik kentinde 13 konserden oluşan bir konser turnesi gerçekleştirdi (Tokio, Kyoto, Osaka, Nagoya, Gifu, Hirosaki, Yamagata, Okayama, Konosu, Chigasaki). Arjantin’in sayılı müzik şirketlerinden biri olan “EPSA music” ile iki, biri bağımsız ve diğeri de “Luces de Madrugada” adlı Japon müzik şirketi ile olmak üzere bugüne kadar sadece kendi müziğini içeren ve büyük yankı uyandıran dört cd çalışmasına imzasını atmıştır: “Paisajes de Infancia” (Çocukluktan Manzaralar, 2008), “Descalzo” (Yalınayak, 2010) y “Mago” (“Sihirbaz”, Bosphorus dúo ile, 2013), “Amalgama” ( Hikaru Iwakawa ile düet, Japonya – 2015).
Bir çok eserinin notaları “EPSA publishing” adlı yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Bu albümlerden iki tanesi “Club del Disco” adlı önemli müzik kriterleri tarafından “Ayın CD’si” seçilmiştir.
Bugüne kadar yaptığı yüzlerce konserde dünyaca önemli müzisyenlerle sahneyi paylaştı. Şu an Arjantin’de öğretim görevlisi olup beste ve konser çalışmalarına devam etmektedir.

Serkan Yılmaz Web
Facebook
YouTube
Instagram

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.