“Sesin Resmi” ve “İki Kişilik Hırgür” ENKA Oditoryumu’nda

ENKA Sanat, yeni sezon programı kapsamında, Şubat ayı içinde iki tiyatro oyununa ev sahipliği yapıyor. 15 Şubat Salı akşamı DOT’un oyunu “Sesin Resmi” ve 22 Şubat Salı akşamı usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun rejisi ile sahnede Ayşenil Şamlıoğlu ve Reha Özcan’ı bir araya getiren “İki Kişilik Hırgür” ENKA Oditoryumu’nda tiyatro severlerle buluşacak.

Enka Oditoryumu- İki Kişilik Hırgür & Sesin Resmi Oyunları
İki Kişilik Hırgür & Sesin Resmi

SESİN RESMİ – DOT

Kieran Hurley’nin yazdığı, Mert Öner’in yönettiği, Esra Bezen Bilgin ve Yağız Can Konyalı’nın birlikte rol aldığı “Sesin Resmi”, 15 Şubat akşamı ENKA Oditoryumu’nda tiyatro severlerle buluşuyor. Edinburgh’ta geçen, şimdi İstanbul’a uyarlanan oyun, yazmaya olan inancını kaybetmiş oyun yazarı bir kadın ve hayatın şiddetinden kendini resim çizerek korumaya çalışan genç bir erkeğin şehrin tepelerinde karşılaşmasını konu alıyor.

Yazan: Kieran Hurley
Yöneten: Mert Öner
Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Yağız Can Konyalı

Tarih: 15 Şubat 2022, Salı
Yer: ENKA Oditoryumu
Saat: 20.30

80 Dakika / TEK PERDE / 14 yaş ve üzeri için uygundur.
Bilet Fiyatları: 100 TL / indirimli: 70 TL
Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.

İKİ KİŞİLİK HIRGÜR – ELF YAPIM

Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun çevirip yönettiği “İki Kişilik Hırgür”, 22 Şubat Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda sahne alacak. Absürd tiyatronun önde gelen temsilcilerinden Eugène Ionesco’nun 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan toplumsal erozyonu, şiddetin ve umutsuzluğun bireyler üzerindeki yıkıcı etkilerini kendi küçük dünyalarına kapanan bir adamla bir kadın üzerinden aktardığı oyun, sahnede Ayşenil Şamlıoğlu ve Reha Özcan’ı bir araya getiriyor.

Tarih: 22 Şubat 2022, Salı
Yer: ENKA Oditoryumu
Saat: 20.30

70 Dakika / TEK PERDE
Bilet Fiyatları: 120 TL / indirimli: 70 TL
Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.