‘Sette Profesyonel Oyunculuk Workshop’u Independents Club’ta Başlıyor!

Kara Tahta, Masumlar Apartmanı, Fatma, Kırmızı Kamyon, Alev Alev, Babil, Zemheri, Çarpışma, Kuzgun, Ulan İstanbul, Sil Baştan, Hayat Ağacı, Her Şey Yolunda Merkez ve Sultan dizilerinin oyuncu koçu ‘İbrahim İris ile Sette Profesyonel Oyunculuk Workshop’u 6 Ağustos’ta Kadıköy’de başlıyor.

Kadıköy merkezli Independents Club, oyunculuk yeteneği olanlar, bu yeteneğini ortaya çıkarmak isteyenler ve konservatuvar mezunları için ‘Sette Profesyonel Oyunculuk Workshop’u düzenliyor. Kara Tahta, Masumlar Apartmanı, Fatma, Kırmızı Kamyon, Alev Alev, Babil, Zemheri, Çarpışma, Kuzgun, Ulan İstanbul, Sil Baştan, Hayat Ağacı, Her Şey Yolunda Merkez ve Sultan dizilerinin oyuncu koçu İbrahim İris’in yürüteceği workshop, 6-7 ve 13-14 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. “Oyunculara, doğru hazırlık ve oyuncu seçmelerinde başarı elde etmek için doğru enstrüman kullanımını sağlamak” amacıyla planlanan workshop, katılımcılara kendilerine deneme imkanı sağlayacak ve set deneyimini profesyonelce yaşatacak. Sette Profesyonel Oyunculuk Workshop’un sonunda profesyonel olarak çekilmiş sahneler katılımcılara demo reel olarak teslim edilecek. Ön kayıt yapan katılımcılara atölye sonrası profesyonel headshot çekimi yapılacak.

Kontenjanla sınırlı olan atölyeye başvurular https://www.independentworkshops.com/atolye/sette-profesyonel-oyunculuk/ üzerinden ön kayıt formu doldurularak alınıyor.

İbrahim İris
İbrahim İris

İbrahim İris Hakkında

İbrahim İris, 1975 yılında doğdu. “Studio Oyuncuları”nda oyunculuk, Çapa Psikiyatri Bölümünde Sanat Terapi eğitimi aldı. Tiyatro oyunlarının ardından reklam, dizi ve sinema filmlerinde oynadı. 2011 yılından beri sektörde oyuncu koçu olarak çalışmakta. Sultan, Her Şey Yolunda Merkez, Hayat Ağacı, Sil Baştan, Ulan İstanbul, Kuzgun, Çarpışma, Zemheri, Babil, Alev Alev, Kırmızı Kamyon, Fatma, Masumlar Apartmanı, Kara Tahta adlı dizi filmlerde; Köpek, Toz Bezi, Tehlikeyle Flört, İyi ki Varsın Eren adlı sinema filmlerinde oyuncu koçu olarak görev aldı. Ayrıca yazdığı “İç Bahçe” adlı uzun metraj film senaryosu 2021 yılında Theodora Film yapımcılığında Ceren Şahan tarafından çekildi.

Independent Workshops Hakkında

Independent Workshops, 2017 Ağustos’ta kurulan Independents Club’ın kardeş projesi, ortak yapımıdır. Bağımsızlar Kulübü’nün ilk göz bebeğidir. Kadıköy’de bulunan mekanımızı tasarlarken herkesin öğrenim görebileceği ve verebileceği bir ‘sosyal atölye’ de olmasını hayal ettik. Böylece mekanımızı, aklında bir atölye fikri ve birbirinden farklı konularda uzmanlığı olan arkadaşlarımızla paylaşmaya başladık ve onlarla ortak atölyeler hazırladık. Bu da Independent Workshops’un ilk adımı oldu. Böylelikle eğitmenlerimiz, mekanımızdan yararlanmaktan ziyade bu yapının birer parçası ve üyesi oldular. Onlarla birlikte biz de yeni şeyler öğrendik. Her bir atölye, bir diğeri için bize ilham verdi. NLP’den Temel Oyunculuk Eğitimi’ne, Yoga-Drama’dan Sahne Dövüşleri’ne kadar çok çeşitli atölyeye ev sahipliği yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar