Sevtap Çapan’ın 2. Kitabı “Kadınım Ulan” Yayımlandı!

Sevtap ÇAPAN Dramatik Yayınları / İstanbul Haziran 2021 272 sayfa
Sevtap ÇAPAN
Dramatik Yayınları /
İstanbul Haziran 2021
272 sayfa

“KADINIM ULAN” Bir Kadın Haykırıyor, Ölmeden Önce
“BEN DE İNSANIM ULAN!”

Sahne ve ekranların bilindik siması Sevtap Çapan, şiirsel, tiyatral edebi yazım üslubuna karşın, gerçekçi bir yaklaşımla; samimi ve sıcacık cümleler kuruyor yeni kitabında.

Zekâsı, nükteleri ve özgünlüğünün yanı sıra yazılarının akıcılığıyla sizi sıkıca kavrıyor. Kendinden emin tavrının, kararlı ve cesur ifadelerinin altındaki kırılganlığı ya apaçık ya üstü kapalı hissediyorsunuz.

Sevinçlerini, kayıplarını, başarılarını, aşklarını, dostlarını ve arkadaşlarını, yalnızlığı, ırkçılığı, analığı, babalığı ve evlat olmayı, baharı, baharın coşkusunu, depresif uykusunu, rüyasındaki mutluluğu, vatanına bağlılığını, kahramanları, kavuşmaları, vedaları, doğayı, sanatı, sanatsal hazzı; sosyal yapıyı, hakkı, haksızlığı; kısacası hayatı…

Bu hayatın içinde kadınlığı ve insanlığı arasında seçim haddine sahip olduğunu sanan adamları, adamların çaresizliğini de iliğinize kadar hissettiğiniz, bilinmedik fikirlerini sizlerle paylaşıyor. Okurken kendinizin sanıyorsunuz.

Sevtap Çapan yazdı; KADINIM ULAN!

Yazmakla kalmadı, söylüyor, söylüyorlar. Birbirinden değerli seslendirme sanatçılarının sesleriyle kitap dile geliyor. Konuların ve yaklaşımın evrenselliği ile kadın ya da erkek fark etmeksizin kitabın sesi oluyorlar.

Konu çeşitliliğine sahip olan bu özel ve özenli DVD kitap çalışması, şimdi, raflarda siz okuyucularını ve dinleyicilerini bekliyor.

İyi ki Kadınsın Ulan! Sevtap Çapan ama önce insan!

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.