Zaman: 5 August, 2020

Sevtap Çapan’ın yazıp yönettiği “Peri Kız Müzikali” seyirciyle buluşuyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Sevtap Çapan’ın yazıp yönettiği Peri Kız Müzikali adlı çocuk oyununu Kağıthane Sadabad Sahnesinde 9 Şubat 2020 Pazar günü seyirciyle buluşturdu.

Oyunun konusu

Peri Kız, her perinin ergenlik döneminde güven ve kıdem kazanmak için girdiği sınavın son aşamasındadır. Bu sınavı kazandığında iyilik perisi olacaktır. Küçük insan Can’a görünme hakkını kazanan Peri Kız’ı zorlu bir sınav beklemektedir. Karanlıkta kaybolmamak için en doğru zamanda harekete geçmesi gerekecektir. Ancak bu hiç de kolay değildir. Peri Kız, Kara Peri’nin büyülü kara oyunuyla bir yandan gerçek kimliğini korumaya çalışırken, bir yandan da iyilik ile kötülük arasında bir çatışmanın tam ortasında kalır. Özündeki iyilik, özgür iradesi, kendine olan inancı ve Can’ın da yardımları sayesinde kötülükle cesaretle savaşacak ve kara büyünün etkisinden kurtulacaktır.

Dramaturgisini Özge Ökten’in, yardımcı yönetmenliğini Caner Bilginer’in, yönetmen yardımcılığını Negehan Erbabaşı’nın ve Deran Özgen’in, müziğini Orçun Tekelioğlu’nun, sahne tasarımını Ahsen Nur Çiftçioğlu’nun, kostüm tasarımını Aysel Doğan’ın, ışık tasarımını Osman Aktan’ın, ses tasarımını Nesin Coşkuner’in, efekt tasarımını Kadir Arlı’nın, koreografisini Senem Oluz’un, görsel tasarımını Emre Turgaylı-Yakup Altay’ın yaptığı, reji asistanlığını Aslı Yiğit’in, Emre Yılmaz’ın, Hakan Örge’nin ve Reyhan Karasu’nun gerçekleştirdiği, fotoğraflarını Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda Aslı Yiğit, Cihat Faruk Sevindik, Ebru Üstüntaş, Elif Verit, Emel Bertan, Damla Cangül Yiğit, Güzin Alkan, Özge Kırdı, Pınar Pamuk, Seda Yılmaz, Sinem Yoldaş, Tarık Köksal, Tevfik Şahin, Tuğçe Açıkgöz, Yasemin Tunca rol alıyor.

Güncel Tarihler

Kağıthane Sadabad Sahnesi
23 Şubat 2020 Pazar -12 :00
Kağıthane Sadabad Sahnesi
01 Mart 2020 Pazar -12 :00
Kağıthane Sadabad Sahnesi
01 Mart 2020 Pazar -15 :00

SanatOkur

Türkiye'nin En Büyük Sanat Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Güncel Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Haftalık Fotoğraf Albümleri, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir