Sherlock Home-less Çöpün Anatomisi

Metnini Müslüm Alataş ve Füsun Demirer’in yazdığı ”Sherlock Home-less” oyunu kız öğrencilere burs kazandırmak adına 5 Şubat, saat 20:00’de Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahneye çıkıyor.

Metnini Müslüm Alataş ve Füsun Demirer’in yazdığı ”Sherlock Home-less” oyunu geçtiğimiz Şubat ayında Multilingual Production ve Alatas Theatre ortaklığında Londra’da Barons Court Tiyatrosu’nda perde demişti.

Yine geçtiğimiz Nisan ayında İstanbul’da Tiyatro Ak’la Kara’da ilk yerli gösterimini yapan oyun 5 Ocak tarihinde Çerkezköy Halk Eğitim Merkezine, Türk seyircisiyle buluşmaya geliyor.

Sherlock Home-less

Biz rahat yataklarımızda ve uluslararası şirketlerin olmazsa olmaz diye kandırıp sattıkları mallarımızın arasında; Gereksiz endişeler ile uykumuzu kaçırırken, toplumun kenarına ittiklerimizin; Belki de toplumu bizden daha iyi gözlemleyip yorumladıklarını hiç düşündünüz mü? Sherlock Home-less ; dışladığımız, varlığının farkına bile varmadan yan yana yaşadığımız yalnız adamının yaşam savaşının trajikomik öyküsünü anlatmaya çalışıyor.

Yazan: Müslüm Alataş – Füsun Demirer
Yöneten: Füsun Demirer
Oyuncular: Müslüm Alataş – Sayra Kurtkan


Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi
Adres: İstasyon M. Hükümet Cad. No 25 Çerkezköy

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.