Siemens Türkiye Opera Yarışması Genç Yetenekleri Bekliyor

Genç opera sanatçıları 22’nci kez Siemens Türkiye Opera Yarışması’nda yeteneklerini sergileyecekTürkiye’nin opera alanındaki köklü yarışmalarından Siemens Türkiye Opera Yarışması, 22’nci kez başlıyor. Başvuruları 5 Eylül’de başlayacak yarışmanın gala gecesi ise 28 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Siemens Türkiye Opera Yarışması
Siemens Türkiye Opera Yarışması Afişi

Türkiye’deki opera sanatçılarını dünya sahneleri ile tanıştırmak amacıyla 1998 yılından bu yana düzenlenen Siemens Türkiye Opera Yarışması, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından tekrar sanat severlerle buluşuyor. Bu yıl ilk kez hibrit olarak gerçekleşecek yarışmanın online olarak alınacak başvuru süreci 5 Eylül itibariyle başlayacak. 14 Eylül’e kadar devam edecek olan başvuruların ardından online ön elemeler sonrasında, 26- 27 Eylül tarihleri arasında yarı final ve final gerçekleştirilecek. Son beşe kalan yarışmacılar arasından seçilecek ilk üç isim ise yarışmanın görkemli galasının yapılacağı 28 Eylül akşamı duyurulacak.

Siemens’in varlık gösterdiği diğer ülkelere de örnek oldu

Siemens Türkiye’nin sosyal sorumluluk vizyonunda sanat önemli bir yer tutuyor. Türkiye’de 1998 yılından bu yana düzenlenen Siemens Türkiye Opera Yarışması, Siemens’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelere de örnek teşkil etti. Türkiye’de düzenlenmeye başladıktan sonra Fransa ve Amerika’da da benzer yarışmalar hayata geçirildi. Bu kapsamda yarışma hem gençlerin potansiyellerini geliştirmelerine destek oluyor hem de Türkiye’nin sesini yurt dışında duyurmaya katkıda bulunuyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir