Sinem Sezgin Bozkurt’un “Etiketsiz” Sergisi FAP’da AçılıyorSinem Sezgin Bozkurt’un “Etiketsiz” isimli ilk kişisel sergisi 03 – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Ferda Art Platform Proje Alanı’nda ziyarete açılıyor. Sanatçı çalışmalarında bireylerin modern kültüre ait davranış kalıpları ve sosyal şablonlar karşısındaki tanımları, tutumları ve psikolojileri ile ilgilenmektedir. Kolaja benzer, parçaları bir araya getirerek oluşturduğu hibrit portrelerinde, sanat tarihi referansları, dijital kaynaklar ve kişisel görsellerden yararlanmaktadır.

Sinem Sezgin Bozkurt
Sinem Sezgin Bozkurt

Tasarımlarında kullandığı parçaları bir araya getirirken, renksel ve estetik bir bütünlük ve denge neticesine ulaşmayı amaçlar. Toplumda deneyimlediği zıtlıklar ve absürtlükler, sanatçının güzel ve grotesk olanı birleştirdiği görsel dili keşfetmesine neden olmuştur.

Sinem Sezgin Bozkurt’un tuval üzerine yağlıboya ve akrilik ile çalıştığı eserlerin bir seçkisinden oluşan “Etiketsiz” Ferda Art Platform Proje Alanı’nda 30 Haziran 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Sinem Sezgin Bozkurt (1985, İstanbul), İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını sürdürmektedir. Florence Academy of Art, New York Academy of Art ve Parsons New School’da çizim, resim ve sanat eğitimleri almıştır.


Ferda Art Platform

Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 Teşvikiye, Şişli/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.