“Sir Yes Sir” 26 Kasım Cuma Günü Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda

Sir Yes Sir
Sir Yes Sir – Serkan Abeş

Işığın ve efektin birer oyuncuya dönüştüğü özgün bir sahne dili üzerine inşa edilen “Sir Yes Sir” 26 Kasım Cuma günü, saat 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda.

ABD’de dönem dönem tartışmalara neden olan Dalton Trumbo’nun savaş karşıtı eseri “Johnny Got His Gun” romanından hareketle sahne için yeniden yazılan oyunun yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Serkan Abeş üstleniyor.

Hikayenin oyunun kurallarına, oyunun zihnin çalışma prensibine evrildiği bir üslupla tasarlanan “Sir Yes Sir” oyununun konusu şöyle:

Savaşta her şeyini kaybetmiş genç bir adam. Kollarını, bacaklarını, yüzünü… Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, hareket edemeyen bu gencin sahip olduğu tek şey aklıdır. Yatırıldığı hastane odasında bu gencin anılarına, düşüncelerine ve rüyalarına tanıklık ederiz.

26 Kasım Cuma saat 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’ndaki oyun için biletinizi tiyatrolar.com.tr ve kadikoyemektiyatrosu.com’dan temin edebilir, ayrıntılı bilgi için @projeeksibir instagram ve twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

KÜNYE
Yeniden Yazan – Yöneten – Oynayan:
Serkan Abeş
Yönetmen Yardımcısı: Ali Varol
Sahne ve Işık Tasarım: Serkan Abeş
Işık ve Efekt Masasındaki Oyuncular: Burcu Afşin – Ali Varol
Logo ve Afiş Tasarım: Burak Çalışkan – Eray Özcan
Asistan: Zeynep Ceylan
Dış Sesler (Sahne sırasına göre)
Asker Alım Memuru:
Olcay Onur Kaya
İş Arkadaşı: Emre Yunusoğlu
Kareen: Gül Şener
Çavuş: Can Gox (Göksun)
Anne: Cansın Asarlı

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar