“Sir Yes Sir” 28 Ekim’de Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda


“Bir seyreden bir oynayan varsa orada tiyatro vardır. Bu yüzden şimdiki zamanı paylaşana kadar eksi 1’iz.” diyerek yola çıkan “Proje Eksi Bir” ekibinin oyunu “Sir Yes Sir” 28 Ekim Perşembe, 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda.

Sir Yes Sir
Sir Yes Sir Oyunu

ABD’de dönem dönem tartışmalara neden olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında basımı durdurulan Dalton Trumbo’nun savaş karşıtı eseri “Johnny Got His Gun” romanından hareketle Serkan Abeş tarafından sahneye koyulan oyunun, yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Serkan Abeş üstleniyor. 1971 tarihinde Dalton Trumbo tarafından sinemaya aktarılarak geniş bir hayran kitlesi edinen eser, Metallica’nın “One” şarkısının da ilham kaynağı.

Işığın ve efektin birer oyuncuya dönüştüğü özgün bir sahne dili üzerine inşa edilen oyununun konusu şöyle:

Savaşta her şeyini kaybetmiş genç bir adam. Kollarını, bacaklarını, yüzünü… Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, hareket edemeyen bu gencin sahip olduğu tek şey aklıdır. Yatırıldığı hastane odasında bu gencin anılarına, düşüncelerine ve rüyalarına; oyun olgusunun zihnin çalışma prensibine dönüştüğü bir üslupla tanıklık ediyoruz.

28 Ekim Perşembe, saat 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’ndaki oyun için biletinizi tiyatrolar.com.tr ve kadikoyemektiyatrosu.com’dan temin edebilir, ayrıntılı bilgi için @projeeksibir Instagram ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Oyun Künyesi:
Yeniden Yazan – Yöneten – Oynayan: Serkan Abeş
Yönetmen Yardımcısı: Ali Varol
Sahne ve Işık Tasarım: Serkan Abeş
Işık ve Efekt Masasındaki Oyuncular: Burcu Afşin – Ali Varol
Logo ve Afiş Tasarım: Burak Çalışkan – Eray Özcan
Asistan: Zeynep Ceylan
Dış Sesler (Sahne sırasına göre)
Asker Alım Memuru: Olcay Onur Kaya
İş Arkadaşı: Emre Yunusoğlu
Kareen: Gül Şener
Çavuş: Can Gox (Göksun)
Anne: Cansın Asarlı


Kadıköy Emek Tiyatrosu
Uzunçayır Cad. Doğançay İş Hanı, No:29/1 Hasanpaşa, Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir