“Sir Yes Sir” 16 Şubat Çarşamba Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda

-Tanrıya son duanızı edin. Onu bir daha göremeyeceksiniz. Anlaşıldı mı?
-Sir, Yes Sir!

Sarsıcı hikayesi, özgün sahne dili ve yüksek temposuyla seyircisini şaşırtmayı başaran “Proje Eksi Bir” ekibinin ilk oyunu “Sir Yes Sir” yolculuğuna 16 Şubat Çarşamba günü Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda devam ediyor.

ABD’de dönem dönem tartışmalara neden olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında basımı durdurulan Dalton Trumbo’nun savaş karşıtı eseri “Johnny Got His Gun” romanından hareketle Serkan Abeş tarafından sahne için yeniden yazılan oyunun, yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Serkan Abeş üstleniyor. 1971 yılında Dalton Trumbo tarafından sinemaya aktarılarak geniş bir hayran kitlesi edinen eser, Metallica’nın “One” şarkısının da ilham kaynağı.

Işığın ve efektin birer oyuncuya dönüştüğü özgün bir sahne dili üzerine inşa edilen oyununun konusu şöyle: Savaşta her şeyini kaybetmiş genç bir adam. Kollarını, bacaklarını, yüzünü… Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, hareket edemeyen bu gencin sahip olduğu tek şey aklıdır. Yatırıldığı hastane odasında bu gencin anılarına, düşüncelerine ve rüyalarına; oyun olgusunun zihnin çalışma prensibine dönüştüğü bir üslupla tanıklık ediyoruz.

16 Şubat Çarşamba saat 20:30’da Kadıköy Emek Tiyatrosu’ndaki oyun için biletinizi tiyatrolar.com.tr ve kadikoyemektiyatrosu.com’dan temin edebilir, ayrıntılı bilgi için @projeeksibir instagram ve twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Oyun Künyesi

Yeniden Yazan – Yöneten – Oynayan: Serkan Abeş
Yönetmen Yardımcısı: Ali Varol
Sahne ve Işık Tasarım: Serkan Abeş
Işık ve Efekt Masasındaki Oyuncular: Burcu AfşinAli Varol
Logo ve Afiş Tasarım: Burak ÇalışkanEray Özcan
Asistan: Zeynep Ceylan
Dış Sesler (Sahne sırasına göre)
Asker Alım Memuru : Olcay Onur Kaya
İş Arkadaşı : Emre Yunusoğlu
Kareen : Gül Şener
Çavuş : Can Gox (Göksun)
Anne : Cansın Asarlı

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar