Sir Yes Sir

İstanbul’un yeni tiyatrosu Proje -1’in ocak ayında prömiyerini yapan oyunu “Sir Yes Sir”, şubat ayında da tüm hızıyla devam ediyor. Yüksek temposu ve yarattığı sahne diliyle seyircisinden tam not alan oyun şubat ayında da seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

ABD’de dönem dönem tartışmalara neden olan ve 2. Dünya Savaşı sırasında basımı durdurulan Dalton Trumbo’nun savaş karşıtı eseri “Johnny Got His Gun” romanından hareketle Serkan Abeş tarafından sahneye koyulan oyunun, yönetmenliğini ve oyunculuğunu da Serkan Abeş üstleniyor.

Savaşta her şeyini kaybetmiş genç bir adam. Kollarını, bacaklarını, yüzünü… Göremeyen, duyamayan, konuşamayan, hareket edemeyen bu gencin sahip olduğu tek şey aklıdır. Yatırıldığı hastane odasında bu gencin anılarına, düşüncelerine ve rüyalarına; oyun olgusunun zihnin çalışma prensibine dönüştüğü bir üslupla tanıklık ediyoruz.
Işığın ve efektin oyuncuya dönüştüğü özgün bir sahne dili üzerine inşa edilen oyunda, Serkan Abeş’e ışık ve efekt masasında Burcu Afşin ve Ali Varol eşlik ediyor.

Güncel Tarihler

10.03.2020 Salı / 20:30
Kadıköy Emek Tiyatrosu / İstanbul
16.03.2020 Pazartesi / 20:30
Kadıköy Emek Tiyatrosu / İstanbul

Oyun hakkında daha fazla bilgi için @projeeksibir instagram adresini ziyaret edebilirsiniz.

Oyun Kadrosu

Uyarlayan – Yöneten – Oynayan : Serkan Abeş
Yönetmen Yardımcısı: Ali Varol
Sahne ve Işık Tasarım: Serkan Abeş
Logo ve Afiş Tasarım: Burak Çalışkan – Eray Özcan
Işık ve Efekt Masasındaki Oyuncular: Burcu Afşin – Ali Varol

Dış Sesler (Sahne sırasına göre)
Asker Alım Memuru: Olcay Onur Kaya
İş Arkadaşı: Emre Yunusoğlu
Kareen: Gül Şener
Çavuş: Can Gox (Göksun)
Anne: Cansın Asarlı Yunusoğlu

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar