Siyahi Bir Polisin Adalet Arayışı: Texas RapsodisiAttica Locke’un büyüleyici yeni romanı, modern suç kurgusunun tüm ayırt edici özelliklerini taşıyor: zarar görmüş evliliğe sahip alkolik kahraman; yabancılara karşı rütbesini gizleyen siyahi bir polis. Irksal gerilimlerin yaşandığı Texas’ta yasanın hangi tarafında olduğunu sorgulayan Mathews’in macerasını okuyacaksınız.

Texsas Rapsodisi
Texas Rapsodisi

Yasa ve düzen söz konusu olduğunda, Doğu Teksas kendi kurallarına göre oynar ve Texas Korucusu olan Darren Mathews bu oyunu çok iyi biliyordur. Doğu Texas’ın küçük kasabası Lark’ta nehir yatağında kısa süre aralıklarla iki ceset bulunur. Kurbanlardan biri Chicago’lu siyah bir avukat, diğeri kasabadan beyaz bir kadındır.

Darren Mathews yıllar önce Texas’tan ayrılıp Chicago’ya taşınan siyah bir Texas kolluk kuvvetidir. Geçici olarak görevinden uzaklaştırılınca cinayetlerin ardından memleketine döner ve Texas’ta faaliyet gösteren ırkçı topluluk Aryan Kardeşliği’nin bu olaylarla bir ilgisi olduğuna karar verir. Soruşturmaya katılma yetkisi istediğinde ise yasaların kişiden kişiye göre değiştiği bir devletin tehlikelerine tanık olmak durumunda kalır.

Doğu Texas’ın eşsiz müziklerini, renklerini ve manzarasını yansıtan Texas Rapsodisi, Amerika’daki ırkçılık ve adalet çatışması üzerine yazılmış çarpıcı bir roman.

“Merak uyandıran özgün bir hikâye.” –Observer
“Sürükleyici!” –Publishers Weekly
“Attica Locke Texas Rapsodisi’nde gerilim türündeki ustalığını konuşturuyor. Bu kitaba dair her şeyi çok sevdim.” –Ann Patchett
“Locke’un yazım tarzı gerçekten etkileyici.” –Diana Evans
“Büyüleyici…” –Guardian

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir