“Sizin Perşembeniz”de Yılın Son Sanatçı Konuğu Disiplinlerarası Üretim Pratiğiyle Hayal İncedoğan

“Sizin Perşembeniz”de Yılın Son Sanatçı Konuğu Disiplinlerarası Üretim Pratiğiyle Hayal İncedoğan
Hayal İncedoğan

İstanbul Modern, “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri ile katılımcıları sanat dolu bir yolculuğa çıkarıyor. 16 Aralık’ta Hayal İncedoğan ile çevrimiçi olarak bir araya gelecek katılımcılar, sembolik anlatım ile farklı bağlamlar yaratmayı sanatçı ile birlikte değerlendiriyor.

“Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyeleri’nde aralık ayında Hayal İncedoğan yer alıyor. Söyleşiyle başlayan ve sanatçının disiplinlerarası üretim pratiğinden ilham alan atölye, katılımcıları evlerinde bulunan nesneleri kullanarak bir natürmort fotoğrafı çekmeye davet ediyor.

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur romanından bir alıntının ele alınmasıyla başlayacak çalışmada, katılımcılar sembolik anlatım ile farklı bağlamlar yaratmayı sanatçıyla birlikte değerlendiriyor.

Sanatçının dünyasına yolculuk

Söyleşi ve sanat uygulamalarından oluşan atölye programları sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaşmalarını sağlıyor. Katılımcıları sanatçıların dünyasında bir yolculuğa çıkaran “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’ne herkes ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor.

Katılımcılar, rezervasyonun ardından gönderilen ön bilgilendirme formu ile iletilen adresten çevrimiçi uygulamaya girerek programa dâhil oluyor.

Tarih: 16 Aralık 2021
Saat: 16.00-17.00
Çevrimiçi canlı konferans yoluyla gerçekleştirilen programa katılım 25 kişiyle sınırlı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.