Star Wars Günü’nde FelsefeLab Sohbeti: “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?”

Star Wars Günü’nde FelsefeLab Sohbeti: “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?”

Beykoz Kundura’nın düşünce platformu FelsefeLab’in geçen ay başlayan Star Wars okumalarının sonuncusu yarın akşam beykozkundura.com’da canlı yayınlanacak.

Akademisyen Dr. Umut Eldem’in eşliğinde yapılacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” adlı çevrimiçi konuşma, serinin hayranlarınca 4 Mayıs olarak kabul edilen Star Wars Günü kutlamalarına da eşlik edecek. Kant’tan yola çıkarak Judith Barad, William Lindenmuth gibi modern düşünürlere de uğrayacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” konuşması, “İyilik” anlayışının Star Wars evreninde nasıl işlendiğini sorgulayacak ve son yıllarda kuralcılık, sonuççuluk ve erdem etiği gibi popüler yaklaşımların bu kurgu aracılığıyla nasıl bir araya getirilebileceğini görüp okumaya çalışacak.

İzleyicinin de sorularıyla katılabileceği konuşma, saat 21:00’den itibaren beykozkundura.com’da yayınlanacak Zoom linkinden sınırlı kontenjanda ve ücretsiz izlenebilecek.

4 Mayıs Salı akşamı saat 21:00’de çevrimiçi gerçekleşecek “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” başlıklı FelsefeLab konuşmasını izlemek için buradaki kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com/felsefeLab


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir