Stefanos Xenakis’in Kaleminden “Hediye” Pena Yayınları Baskısıyla ÇıktıYunanistan’ın en ünlü kişisel gelişim yazarı Stefanos Xenakis’in uzun süre uluslararası çok satanlar listesinden düşmeyen kitabı; “Hediye” Pena Yayınları imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Çocuklara öz farkındalık ve ahlak üzerine öğretiler veren, motivasyon konuşmacısı ve kişisel gelişim yazarı Stefanos Xenakis’in “Hediye” kitabı toplumsal normlar üzerindeki dokunuşlarıyla unutulan duyguları geri kazandırıyor.

HEDİYE
HEDİYE

Stefanos Xenakis, “Hediye” kitabıyla gündelik hayatın monotonluğu ve karanlığına madalyonun diğer yüzünü göstererek yeni bir bakış açısı getiriyor. Stefanos Xenakis, dünyadaki bilgi denizi büyüdükçe küçülen yaşamı, yalnızlığı, unutulan tebessümü ve gündelik hayatın içinde kaybolan duyguları hayatımıza tekrardan kodlamanın yollarını gösteriyor.

İnsana dair en güzel duygulardan olan merhamet, şefkat ve empatiyi satırlarına dokuyan Stefanos Xenakis, ilk kitabı “Hediye” ile okurlarının karşısına çıkıyor. Pena Yayınları imzasıyla yayımlanan “Hediye”, günlük yaşamın koşturmacasına yeni bir soluk getiriyor.

Kitap Hakkında

Empati ve şefkatin hepimizin içindeki en iyiyi ortaya çıkardığını gösteren birbirinden lezzetli hikâyelerin buluştuğu uluslararası bir çok satan: HEDİYE

“Her gün sana verilmiş bir hediyedir. Hediyeni çöpe atma, aç.”

Sonu gelmeyen iş günleri. Bitmek bilmeyen yapılacaklar listesi. Sınırsız internete rağmen hep bir dikkat dağınıklığı ve yalnızlık hissi. Dünya giderek daha karmaşık bir hâl alırken hayattan keyif alamıyoruz. Böylesi zehirli bir zamanda Hediye tam bir panzehir. Stefanos Xenakis, birbirinden lezzetli birçok hikâyeyle gündelik hayata dönüştürücü bir ışık tutuyor. Xenakis, erken kalkmaktan paylaşmanın gücüne ve gülmeye kadar gündelik hayatın birçok basit ânında neşemizi nasıl bulabileceğimizi gösteriyor. Gözlerimizi ve yüreğimizi hayatın küçük mucizelerine açarsak hayatın kendisi tam bir hediye. Bu kitap bizi hayatın her ânını keyifle kucaklamaya ve hayatımızın dizginlerini kendi ellerimize almaya davet ediyor.

Yılda 365 gün olduğunu okulda öğrendik.
Ama her günün bir Hediye olduğunu öğretmediler.
Her günün bir doğum günü olduğunu öğrenmedik.
Doğum günleri kalbimizdedir, takvimlerde değil.
Her gün bir hediyedir. Açın ve keyfini çıkarın.

KENDİNİZİ KANDIRAMAZSINIZ.
Başkalarını belki.
Ama kendinizden saklanamazsınız.
Birlikte uyanır, birlikte yatarsınız.

Stefanos Xenakis Hakkında

Atina’da yaşamakta olan yazar aynı zamanda girişimci, sosyal medya fenomeni ve motivasyon konuşmacısıdır. İlk kitabı Hediye yayımlanır yayımlanmaz Yunanistan’da çok satanlar listesine girmiş (140 haftadan fazla çok satanlar listesinin zirvesinde kalmıştır) ve daha sonra birçok dile çevrilmiştir.

Yazar Stefanos Xenakis, okul seminerleri ve atölye çalışmaları üzerinden çocuklara yaşam becerilerini ve ahlaki değerlerin önemini öğreten bir sivil toplum kuruluşu olan Yes, I Can’in kurucusudur. Aynı zamanda TEDx konuşmacısıdır ve Yunanistan’ın en popüler çevrim içi sitesinde kişisel gelişim yazıları yazmaktadır.

Künye
Eser Adı:
Hediye
Yazar Adı: Stefanos Xenakis
Orijinal Ad: To Doro. Ena tetradio thaumaton.
Çevirmen: Sema Sandalcı
Yayınevi: PENA Yayınları
Cilt Bilgisi: Karton Kapak
Kağıt Bilgisi: 60 gr
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 304

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir