Su Sonia İlk Teklisi “VAAT”le Tüm PlatformlardaSu Sonia İlk Teklisi “VAAT”le Tüm Platformlarda
Su Sonia – VAAT

Kendine has tarzıyla müzik sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Su Sonia, ilk şarkısı “VAAT”i Universal Music Türkiye etiketiyle bugün yayımladı.

Prodüktör ekibiyle beraber trap, soul, RnB ve hip-hop tınıları taşıyan eserler üzerinde çalışan Su Sonia, yeni şarkısı “VAAT”le birlikte dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor.

“VAAT”i tüm dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için tıklayınız.

“VAAT” için çekilen video klip de şarkıyla eş zamanlı olarak paylaşıldı. Su Sonia’yı Magna Mater (Tanrıların Anası) Kibele ile Kibele’nin belki rüyası belki de zihninin yaratımı olan toprak kadına dönüştüren klipte, Anadolu’nun mitolojik motiflerine apokaliptik bir hikaye kurgusu eşlik ediyor.

Stilist Mert Yemenicioğlu’nun bu toprakların ve insanlığın en eski tanrıçalarından dokuz memeli Kibele’ye farklı bir görünüm kazandırdığı, bir sanat filmi özeniyle çekilen videodaki koreografiler ise Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDT) dansçısı ve koreograf Huri Murphy’e ait.

Arthur İstanbul, GoGo Project ve yönetmen Ayşegül Erbek’in video prodüksiyonu ve kreatif bakış açılarındaki katkılarıyla çekilen Su Sonia’nın ilk video klibi:

“VAAT” KÜNYE
Yapımcı: Bugy
Söz: Bugy & Su Sonia
Mix & Mastering: Gökhan Güler
Management: The Captain Agency
Prodüksiyon: GoGo Project
Kreatif ajans: aRthuR
Yönetmen: Ayşegül Erbek
Koreografi: Huri Murphy
Styling: Mert Yemenicioğlu
Styling Assistant: Gülru Sarper
Make up: Burcu Taş
Hair: Madam Ibıza
Yapım: Universal Music Turkey

Su Sonia Hakkında

Los Angeleslı bir baba ile Yozgatlı bir annenin Ankara doğumlu kızı olan Su Sonia, jazz, R&B, blues, funk klasiklerine türkülerin ve TSM’nin eşlik ettiği bir evde, 4 yaşından beri bale, ritmik jimnastik, jazz dans ve karate gibi uğraşlarla büyüdü.

Üniversitede okurken müziğe ara vermeden kendi adını taşıyan grubuyla Ankara’daki R&B, hip-hop gecelerinde yer aldı. Jazz, disco, funk, indie, R&B ve house dahil olmak üzere geniş bir müzik yelpazesine sahip olan Su Sonia, hem beste ve cover gruplarıyla, hem de vokal, DJ, brass triolarıyla İstanbul’un kült mekanlarında sahne aldı. 2012-2016 arası Dolapdere Big Gang’in solisti olarak Madrid, Bakü, Tel Aviv ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler verdi.

2018 sonunda ‘Soramazsın’ isimli YouTube serisini sunarak dikkat çekti ve kendi YouTube kanalını da açarak kamera karşısına ve sahnelere dönüş sağladı. Yaklaşık 2 yıldır kendi beste ve müzikleri üzerinde çalışan Su Sonia, Ankara’daki köklerine dönerek Türkiye’nin son dönemlerdeki en popüler prodüktörlerinden Bugy ve DJ Suppa ile çalışmaya başladı.

Su Sonia, çalışmalarına Universal Music Türkiye sanatçısı olarak devam ediyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir