Süleyman Engin’in “Savaş Sanatı” İsimli İlk Kişisel Sergisi Artonom İstanbul’da

Sanatmezat.com’un yeni galeri mekanı Artonom İstanbul, 29 Ocak – 19 Şubat 2022 tarihleri arasında genç sanatçı Süleyman Engin’in “Savaş Sanatı” isimli ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Süleyman Engin, resim ve heykel çalışmalarında günlük yaşamda karşılaştığı insan, hayvan ve objelerden ilhamla oluşturduğu karakterlerine ve bilinçaltına yoğunlaşıyor. Resimlerinde kalabalık halde bulunan karakterler düzenli bir kargaşa ve kaos oluştururken, bu kargaşayı çözmek için resim yüzeyinde bir gezintiye çıkmak gerekiyor. Taş, ahşap, polyester gibi malzemeler kullandığı heykel çalışmalarında ise resimlerinde gördüğümüz karakterler daha gerçekçi bir forma bürünüyor ve resimlerin devamını oluşturuyor.

Süleyman Engin’in son dönem resim ve heykel çalışmalarının yer aldığı “Savaş Sanatı” sergisinde sürekli zihninde kendisiyle ve çevresiyle savaş halinde olan sanatçı, üretimlerini bu savaş halinin ve ‘’şimdiki zamanın’’ bir sonucu olarak yorumluyor.

Sergi, 19 Şubat 2022 tarihine kadar Pazar günleri hariç her gün 12:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Artonom İstanbul

Açılış: 29 Ocak, Cumartesi | 16:00 – 19:00
Murat Reis Mahallesi, Yeni Ocak Sokak 26/A, Bağlarbaşı – Üsküdar / İstanbul
T: 0 216 492 62 52

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.