Süreyya Operası “Virtüözlerin Müziği” Serisi Fransız Piyanist “Aimo Pagin” İle Devam Ediyor

Aimo Pagin
Aimo Pagin

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası‘nın başlattığı “VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“ konser serisi Kasım ayında Fransız piyanist Aimo Pagin ile devam ediyor.

15 Kasım’da Süreyya Operası’nın büyüleyici konser salonunda klasik müzikte romantik dönemin en önemli iki bestecisi Franz Schubert ve Frédéric Chopin’nin virtüözite gerektiren en güzel eserleri piyanist Aimo Pagin tarafından seslendirilecek.

Kendi kuşağının ve Fransa’nın en önemli piyanistlerinden biri olan “Bösendorfer Sanatçısı” ünvanına sahip Aimo Pagin, dünyanın en saygın salonlarında verdiği solo ve orkestra konserleriyle Avrupa’nın en saygın piyanistleri arasında yer almaktadır.

Virtüöz piyanist Chopin’nin edebi ilhama sahip “Balad No. 4 Fa Minör, Op. 52”i seslendirmesinin ardından Chopin’in en güzel valslerinden biri kabul edilen “Op 64 No.2 Do Diyez Minor”ü seslendirecek. Pagin konserinin kapanışını dinleyenleri mest edecek Schubert’in muhteşem piyano üçlemesi “Son Sonat” tan 4 bölümlük “Si Bemol Major D960” numaralı sonatını icra ederek yapacak.

Aimo Pagin’in seslendireceği Schubert “Si Bemol Major D960” numaralı sonat icrası oldukça zor ve virtüözite gerektiren bir eser olup, ülkemizde nadiren seslendirilmektedir.

Bu sıra dışı romantik dönem eserleri konser akşamında dinleyiciler eşine az rastlanır bir performansa şahit olacaklar.

KAM MANAGEMENT & DERMOSKIN’nin katkılarıyla gerçekleşecek bu konserler serisinin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve Kadıköy Belediyesi’ne ait https://bilet.kadikoy.bel.tr/ sitesinden satın alınabilir.

Arasız yaklaşık 70’ sürer.
Bilet fiyatları: 50-60 TL
Biletler 8 Kasım’da satışa çıkacaktır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.