Taha Gürbüz’ün 4 Şarkılık EP’si FİL Tüm Dijital Platformlarda

Taha Gürbüz’ün 4 Şarkılık EP’si FİL Tüm Dijital Platformlarda

Taha Gürbüz’ün, geçtiğimiz aylarda müzikseverlerle buluşturduğu HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın da yer aldığı dört şarkılık EP’si FİL, 30 Nisan Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini alıyor. Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, yüksek ve orta tempolu şarkıların bir arada bulunduğu EP’sine adını veren şarkısı FİL için hazırladığı söz videosunu (lyric video) da aynı gün yayınladı.

Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

FİL isimli EP’de, geçtiğimiz aylarda yayımlanan HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın yanı sıra yine synth sesler ile funk gitarların yer aldığı, Taha Gürbüz’ün kontrbas çaldığı, yüksek tempolu şarkısı FİL ve bir ayrılığın ardından kendini hatalarıyla yüzleşen bir adamın duygularını konu alan MASAL OLDUM şarkısı da bulunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. FİL’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

Taha Gürbüz’ün EP linkleri için buraya tıklayınız.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Ping

  1. Pingback: Taha Gürbüz’ün Yeni Şarkısı "Zaman" Yayında!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir