Taha Gürbüz’ün KUKUMAV KUŞLARI Teklisi Tüm Dijital Platformlarda

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan HASBERLKADER’in ardından, önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI’nı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritminin buluştuğu KUKUMAV KUŞLARI, söz videosu (lyrics video) ile birlikte 19 Mart Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında HASBELKADER’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz‘ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

Taha Gürbüz’ün, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak eleştirel ve ironik bir dille yazdığı KUKUMAV KUŞLARI’nda retro synth sesler eşliğinde sade gitar melodilerini dans ritmi ile buluşturuyor.

Taha Gürbüz, KUKUMAV KUŞLARI’nı, “‘Siz’ ve ‘Biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir öz eleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “KUKUMAV KUŞLARI”nın fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi.

KUKUMAV KUŞLARI KÜNYE
Söz – Müzik/Düzenleme: Taha Gürbüz
Synths/Keyboards/Elektrik gitar/Beat program: Taha Gürbüz
Bas gitar: Volkan Topakoğlu
Mix & Mastering: Eray Polat
Yapım: Taha Gürbüz
Yayın: JokerStore
Kapak Tasarım: Özge Tığlı Ertekin
Lyrics video animasyon: İpek Şirin
Fotoğraf: Dilan Bozyel
Menajer/Basın İletişim: İnci Şirin

KUKUMAV KUŞLARI’nı dinlemek için: https://orcd.co/kukumavkuslari

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.